چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی آغاز شد

چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی آغاز شد
اخبار اخبار انجمن
۰۴ اسفند ۱۳۹۹

چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی با انتشار برنامه نمایش‌های آنلاین و پوستر طراحی شده توسط مصطفی مسلمی، کار خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، آثار راه‌یافته به این دوره از جشنواره فیلم کوتاه رضوی، در روزهای چهارم، پنجم، ششم و هفتم اسفندماه و در ۳ سامانه برخط «ودیو»، «تیوال» و «هاشور» اکران شده و در دسترس علاقمندان برای تماشا قرار دارند.

اکران آنلاین فیلم‌های این دوره کاملاً رایگان است و علاقمندان می‌توانند طی چهار روز برگزاری جشنواره در ۲ بازه زمانی ۱۰ الی ۱۸ و ۱۸ الی ۲۴ به تماشا فیلم‌های کوتاه بنشینند.

اکران فیلم‌های چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «رضوی» به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طور کامل آنلاین خواهد بود و این رویداد به صورت محدود میزبان جمعی از هنرمندان و صاحبان آثار در گرگان است.

اکران‌های آنلاین روز اول جشنواره

طبق جدول منتشر شده در روز دوشنبه چهارم اسفندماه و در سانس نخست از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ عصر ۲ فیلم کوتاه پویانمایی، سه فیلم مستند کوتاه و هفت فیلم کوتاه داستانی در پلتفرم‌های اعلام شده پخش می‌شود.

انیمیشن‌های «خولانه وه» ساخته هژیر اسعدی و «کلاف» ساخته ملیحه غلامزاده در کنار مستندهای «مجمع پلا» ساخته محمدتقی اشرفی ملکی، «روزهای بی خبری» ساخته ابوالفضل تاجیک و «طلوع در زمستان» ساخته محمود صادق پور در این سانس نمایش داده می‌شود.

هفت فیلم کوتاه داستانی در سانس اول روز نخست جشنواره چهاردهم، عبارتند از «کفشدوزک» به کارگردانی مرجان شریف‌نیا، «بی پدر» ساخته حمیدرضا مقصودی داغداری، «شوان» ساخته بیژن زرین، «گیزلین (پنهان)» ساخته علیرضا سلمانپور، «دم آخر» ساخته فرشید ایوبی‌نژاد، «یونس» ساخته سیامک سلیمانی و «موج کوتاه» به کارگردانی محمد اسماعیلی.

در دومین نوبت نمایش آنلاین فیلم‌ها در روز نخست جشنواره هم از ساعت ۱۸ تا ۲۴ روز چهارم اسفندماه یک فیلم کوتاه انیمیشن، ۵ مستند کوتاه و ۶ فیلم کوتاه داستانی در سه پلتفرم میزبان جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

انیمیشن «پدر» به کارگردانی محمد کیوان مرز در کنار مستندهای «بومرنگ» ساخته کیومرث محمدچناری، «کاک ئیرج» ساخته جمشید فرجوند فردا، «یالمان» ساخته عیسی بابایی، «شریک» ساخته کمیل سهیلی و «آن سوی قاف» ساخته داوود باباخانیان بروجنی در این نوبت به نمایش در می‌آیند.

فیلم‌های کوتاه داستانی «کوچه» ساخته محمدرضا مصباح، «سفید پوش» ساخته رضا فهیمی، «آرسو» ساخته عبدالله کاظمی، «گوشه پوسیده مرگ» ساخته امیر کریمی، «کوه سفید» ساخته مهرداد حسنی و «انسان» به کارگردانی محمد پوستین‌دوز هم در دومین سانس از روز نخست جشنواره چهاردهم به صورت آنلاین به نمایش در می‌آید.

همچنین فیلم‌های نوجوان و موبایلی حاضر در این رویداد نیز هر روز در سامانه‌های نامبرده نمایش دارند.

اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه «رضوی» روز پنجشنبه هفتم اسفندماه در گرگان برگزار می‌شود و برگزیدگان بخش‌های مختلف این رویداد معرفی و تجلیل خواهند شد.

نظرات کاربران

*
*
*