کسب چهار جایزه بین‌المللی، حاصل حضور فیلم‌های ایرانی در ایتالیا با داوری یوسف کارگر

آخرین اخبار

کسب چهار جایزه بین‌المللی، حاصل حضور فیلم‌های ایرانی در ایتالیا با داوری یوسف کارگر
اخبار انجمن
۰۵ مهر ۱۳۹۵

 سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه «سینما پوورو» ایتالیا با کسب چهار جایزه برای فیلم های کوتاهی از ایران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در پایان این مراسم که شب گذشته در شهر تاریخی ایسپرا برگزار شد، هیأت‌داوران جشنواره، چهار فیلم کوتاه ایرانی را در رقابت با آثاری از ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، فرانسه، سوئیس، مکزیک و… شایسته کسب جایزه دانستند.

بر همین اساس انیمیشن کوتاه «دخترک آت‌آشغالی» به کارگردانی محمد زارع و شلاله خیری جایزه ویژه هیأت‌داوران، انیمیشن کوتاه «از سرزمین‌های شرقی» به کارگردانی سارا طبیب زاده جایزه بهترین موسیقی متن و فیلم‌های کوتاه «فرشته‌ها مرده‌اند» به کارگردانی سحر خوش‌چشمان و «ماهی» به کارگردانی سامان حسین پور دیپلم افتخار داوران جشنواره را کسب کردند.

گفتنی است یوسف کارگر فیلم‌ساز ایرانی به‌عنوان یکی از اعضای هیأت‌داوران در این دوره از جشنواره حضور داشت و کار بررسی و انتخاب آثار برتر را در کنار داورانی از سایر کشورها انجام داد.

جشنواره فیلم کوتاه «سینما پوورو» فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند و انیمیشن زیر بیست دقیقه را با رویکرد فرهنگی و اجتماعی و باهدف کشف و معرفی استعدادهای فیلم‌سازی کوتاه به نمایش می‌گذارد.

 

نظرات کاربران

*
*
*