کمال تبریزی عنوان کرد:
مسئولان استان‌ها شرایط را برای فیلمسازان جوان فراهم کنند

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>کمال تبریزی عنوان کرد:</span><br/>مسئولان استان‌ها شرایط را برای فیلمسازان جوان فراهم کنند
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۰۶ اسفند ۱۴۰۱

کمال تبریزی کارگردان سینمای ایران معتقد است که صرف برگزاری دوره های آموزشی برای فیلمسازان جوان کافی نیست و مسئولان و دست اندرکاران استان ها باید شرایط را برای فعالیت فیلمسازان جوان فراهم کنند.

 به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از شهرآرا، کمال تبریزی کارگردان سینمای ایران و یکی از مربی‌های اردوی آموزشی «ایده تا تولید» انجمن سینمای جوان ایران که در شهر مشهد برگزار شد، در حاشیه برگزای مراسم اختتامیه این اردو عنوان کرد: افرادی که در اردو حضور داشتند، جوانان خوب و علاقمندی بودند. روش آموزشی این اردو هم به عقیده من روش خوبی است که امیدوارم نتایج خوبی هم داشته باشد و بتوانیم از این طریق فیلم‌سازان خوبی به بدنه‌ی سینمای حرفه‌ای ایران وارد کنیم.

وی افرود: واقعیت غیرقابل کتمان این است که امکانات سینمایی در تهران تجمیع شده است و صرف برگزاری این دوره‌های آموزشی در شهرستان‌ها نمی‌تواند آن امکان لازم را برای فیلم‌سازی فراهم کند. باید مسئولان و افرادی که می‌خواهند جوانان در استان‌ها و شهرستان‌ها رشد کنند، باید حمایت کنند. در دوره‌های آموزشی جوانان کار را یاد می‌گیرند، اما اینکه در شهرستان هم بتوان مثل تهران کار کرد، اینگونه نیست و شرایط کار را باید دست اندرکاران و مدیران فراهم کنند. شهرداری، حوزه هنری، آستان قدس رضوی و… اگر می‌خواهند هنر در مشهد و استان زنده باشد، باید پای کار بیایند و به جوانان کمک کنند و امکاناتی را برای آن‌ها فراهم کنند تا بتوانند استعداد خود را بروز دهند.

تبریزی در پایان تصریح کرد: همه افرادی که در اردوی مشهد حاضر بودند، می توانند افراد موفقی باشند و آن‌ها را افراد بااستعدادی دیدم؛ مثلا در گروهی که من همراه فیلم‌سازان جوان بودم، خودم کمترین دخالت را در تولید فیلم پایانی گروه داشتم و همه آنچه که حاصل شد، توسط همین جوانان بااستعداد تولید شده است. من فقط راهنمایی کردم و سعی کردم که مسیر را نشان دهم و مابقی کار با خود آنها بود. فکر می‌کنم اساسا در سینما باید جوانان با ایده‌ها و مدل‌های جدید بیایند و آن را از حالت کهنه خارج کنند و به آن شکل جدید بدهند.

نظرات کاربران

*
*
*