2 خبر از بوشهر

2 خبر از بوشهر
اخبار اخبار دفاتر
۲۷ دی ۱۴۰۰

گردهمایی زمستانه فیلمسازان و عکاسان انجمن سینمای جوانان استان بوشهر  با محورهای هفته فیلم و عکس، اردوی ملی عکاسی و ملاقات با بوشهر برگزار و مباحث آموزشی و تولید در  دفاتر  سینمای جوانان برازجان، تنگستان، دشتی و دلوار  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، همزمان با گردهمایی زمستانه عکاسان و فیلمسازان سینمای جوانان استان بوشهر عبدالرحیم افروغ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در نشست هنرمندان برازجان شرکت نمود و پیرامون لزوم حمایت از آموزش و تولید تاکید کرد، وی در بخشی از سخنانش بر توسعه فرهنگی تصریح و عنوان کرد: سعی جدی بر این است در کوتاه مدت با پیگیری اعتبارات و تخصیص های صورت گرفته شاهد راه اندازی مجدد تنها سینمای شهرستان دشتستان تا بهمن ماه سال جاری باشیم. وی در خصوص اقدامات و عملکرد اداره کل ارشاد در راستای فعالیت های فرهنگی و هنری ابراز کرد: برنامه های متنوع و ارزشمندی را در همین راستا در استان بوشهر تدارک دیده شده که به مرور با دیدارهایی که از ادارات ارشاد شهرستان ها صورت می گیرد برنامه ریزی خواهد شد.

در ادامه نشست زمستانه هنرمندان برازجان عبدالرحمن برزگر مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر ضمن اشاره به توانایی ها و پتانسیل های هنرمندان استان عنوان داشت: نیاز به گفتگوی رودرو با هنرمندان و حس توجه مدیرکل به راه افتادن جریان هنری، کمک شایانی در تولید محتوا در جامعه خواهد نمود. برزگر  همچنین افزود پرداخت قدرالسهم اداره کل ارشاد در توافقنامه های فی مابین سازمان سینمایی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به انجمن سینمای جوانان  برازجان و تنگستان جهت خرید تجهیزات و پیگیری دیگر موافقتنامه های مبادله شده دفاتر بخش دیگری از مطالبات جدی انجمن سینمای جوانان است.

در این نشست حمید علیزاده  رئیس دفتر برازجان نیز ضمن دعوت از  مدیرکل ارشاد برای شرکت در هفته فیلم و عکس انجمن برازجان، خواستار حمایت از تولیدات و برنامه های آموزشی شد. عبدالرحمن برزگر در  نشست های زمستانه که با هدف هم افزایی و شناسایی ظرفیت های شهرهای خورموج، دلوار، اهرم، برازجان و بوشهر تشکیل شده بود، به اهمیت پایش صدا، فیلم و عکس در آخرین سال قرن چهاردهم هجری شمسی پرداخت و لزوم ثبت و انعکاس آمایش اجتماعی در گونه تصویر را مورد تاکید و یادآوری قرار داد و خاطرنشان نمود ظرفیت های استدیو پرده سبز، استودیو صدا و دیگر امکانات  مختلفی در اختیار داریم که می تواند در اردوی ملی عکاسی و پروژه ملاقات با بوشهر مورد استفاده دانش پژوهان و آینده نگران سال‌های آتی باشد.

گردهمایی زمستانه با هدف دستیابی به تولیدات بر پایه پژوهش در حوزه فیلم و عکس و کارگاه های  آموزشی و همچنین انعکاس و شناسایی ظرفیت های انجمن سینمای جوانان استان بوشهر و هم افزایی متولیان و حامیان فرهنگ و هنر به مدت سه روز برگزار شد.

گفتنی است در حاشیه گردهمایی عبدالرحمن برزگر مدیر ضمن تشکر از همه هنرمندان که بدون هیچ چشم داشتی همچنان در تولید محتوا می‌کوشند افزود: بیش از ۳۰۰۰ ساعت فیلم،۲۰۰۰ ساعت صدا و ۵۰۰۰ قطعه عکس از بوشهر را ثبت و ضبط کردیم که در اسفند ماه از پروژه ملاقات در بوشهر رونمایی خواهیم کرد؛ در پایان نیز مطالبات هنرمندان انجمن سینمای جوانان بوشهر را به شرح زیر برشمرد.

۱- تجدید نظر در قراردادهای واگذاری مجتمع های فرهنگی و زیر ساخت های هنری به بخش خصوصی و همچنین نحوه استفاده قشر هنرمند

۲- بهره بردن از هنرمندان در کمیسیون های مختلف فرهنگی و تصمیم سازی به ویژه در شوراهای اسلامی شهرها و شورای فرهنگ عمومی

۳- شفاف سازی و ارائه عملکرد فرهنگی دستگاه های اقتصادی به ویژه مجموعه نفت و گاز

۴- اجرایی و عملیاتی شدن سند راهبردی فرهنگ و هنر استان بوشهر

۵-ارائه تقویم کاری و برنامه ریزی سالانه فرهنگی

انجمن سینمای جوانان بزرگ‌ترین نهاد آموزش سینما در کشور است.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، عبدالرحمن برزگر در نشست با هنرمندان حوزه فیلم و عکس دشتی بیان کرد: انجمن سینمای جوانان ایران بزرگترین نهاد آموزش سینما در کشور است و به لحاظ حجم فعالیت و گستردگی بزرگترین نهاد آموزشی سینما به شمار می‌رود.
وی افزود: در طول ۴۰ سال گذشته در استان بوشهر انجمن با تربیت نیروهای مختلف در حوزه سینما و عکاسی باعث شده که جمع بزرگی از هنرمندان سینما و عکاس در استان فعالیت کنند و تقریبا تمام کسانی که در استان در این زمینه فعال هستند یا زمانی هنرجوی انجمن بودند و یا مورد حمایت انجمن قرار گرفته‌اند.
برزگر اظهار کرد: انجمن سینمای جوانان دو وظیفه اصلی دارد که یک مورد آن آموزش فیلم سازی و مشاغل سینمایی مثل تدوین فیلم، عکاسی، تصویربرداری، صدابرداری و غیره است.
وی تصریح کرد: دومین وظیفه اصلی ما حمایت از تولید فیلم کوتاه است و انجمن سینمای جوانان متولی فیلم کوتاه در ایران به شمار می رود و سازمان سینمایی کشور سه بازو در حوزه تولید فیلم دارد که یک بازوی آن انجمن سینمای جوانان است که از تولید فیلم های کوتاه داستانی، تجربه گرا و مستند حمایت می کند.
برزگر ادامه داد: با خصوصی سازی فرهنگسرا، هنرمندان عکاس و فیلمساز برخی شهرستان‌ها مشکلاتی دارند و مشکلات موجود را به اطلاع  مدیر کل می‌رسانم.
مدیر انجمن سینمای جوانان استان بوشهر عنوان کرد: از اهداف اصلی این نشست هماهنگی جهت اجرای اردوی برنامه حضور فیلم سازان و عکاسان ملی در سطح استان به منظور پایش صدا، فیلم وعکس در آخرین سال قرن و تولید آثار هنری از زادبوم هنرمندان می باشد که در اواخر بهمن ماه صورت می‌گیرد.

 

 

نظرات کاربران

*
*
*