پنجاه و هشتمین «برخط فرضی» با موضوع انیمیشن میزبان محبوبه کلایی

پنجاه و هشتمین «برخط فرضی» با موضوع انیمیشن میزبان محبوبه کلایی
اخبار اخبار انجمن
۱۸ آبان ۱۴۰۰

گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه این هفته با محوریت انیمیشن و با حضور محبوبه کلایی برگزار می‌شود.

 

به‌گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، پنجاه و هشتمین گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه با عنوان برخط فرضی (فصل دوم) ساعت 21 شامگاه چهارشنبه 19 آبان‌ماه 1400 از طریق صفحه معاونت آموزش انجمن به ‌آدرس amoozsh.iycs@ برگزار خواهد شد.

نشست تخصصی این هفته با موضوع «انیمیشن» برگزار می‌شود و چهارمین برنامه از این سری، «ادبیات و انیمیشن تجربی» نام دارد که با حضور محبوبه کلایی و هدی اثنی‌عشری (مجری-کارشناس) اجرا خواهد شد.

محبوبه کلایی، متولد ۱۳۷۱، قم است. لیسانس طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران-۱۳۹۴و فوق‌لیسانس انیمیشن از دانشکده سینما و تأتر دانشگاه هنر تهران- ۱۳۹۹، تحصیلات آکادمیک او را تشکیل می‌دهد.
او که در زمینه‌ نویسندگی، تصویرگری، کارگردانی فیلم‌های تجربی و انیمیشن فعالیت می‌کند؛ از زمینه‌های مورد علاقه‌اش مطالعه فرم‌های تجربی و تکنیک میکس مدیا است که ویژگی‌ آثارش نیز به شمار می‌آید.
آثار «سینک»، «یک نفر»، «ذهن»، «سراب»؛ مجموعه‌ تلاش‌های او در دوران دانشجویی و انیمیشن «دیوار چهارم» به‌عنوان فیلم فارغ‌التحصیلی و همین‌طور اولین تجربه حرفه‌ای کلایی به شمار می‌آید.

گفتنی‌است، در فصل جدید برخط فرضی، هرماه یک مجری‌کارشناس موضوع واحدی را با حضور کارشناسان سینمایی مورد بررسی قرار خواهد داد و این برنامه چهارشنبه‌ هر هفته از ساعت 21 میزبان یک کارشناس مهمان خواهد بود.

بر این اساس، در پنجمین مجموعه آموزشی از سری جدید برخط فرضی، هدی اثنی‌عشری به‌عنوان مجری‌کارشناس، موضوع «انیمیشن» را طی 5 هفته با 5 مهمان این برنامه مورد واکاوی قرار خواهد داد.

تاکنون 57 نشست تخصصی با عنوان «برخط فرضی» در حوزه‌های گوناگون مرتبط با فیلم کوتاه با حضور اساتید برجسته ایرانی و خارجی برگزار شده و ویدیوی نشست‌های قبلی در صفحه یادشده در دسترس علاقه‌مندان است.

 

نظرات کاربران

*
*
*