نمایشگاه عکس و فیلم «ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی» تمدید شد/ مهلت تا پایان شهریور

اخبار اخبار انجمن
۱۸ شهریور ۱۳۹۷

مهلت ارسال آثار به نخستین نمایشگاه عکس و فیلم «ثبت جهانی جنگل های هیرکانی» تا پایان شهریور تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل ازستاد خبری نمایشگاه عکس و فیلم جنگل‌های هیرکانی، کمیسیون ملی یونسکو ایران با همکاری انجمن سینمای جوانان ، به منظور حمایت از منابع طبیعی کشور و در راستای کمک به ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی، نخستین نمایشگاه عکس و فیلم جنگل‌های هیرکانی را در  مهرماه سال جاری برگزار می‌کند.

بنابر اعلام قبلی قرار بود متقاضیان حضور تا پایان مردادماه آثار خود را به نمایشگاه فیلم و عکس «ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی» ارسال کنند، اما با توجه به استقبال از این رویداد فرهنگی و هنری و همچنین کمک افزون بر ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی مهلت ارسال آثار به این نمایشگاه تا پایان شهریور تمدید شد.

نخستین نمایشگاه عکس و فیلم جنگل‌های هیرکانی با موضوع به تصویر کشیدن وجوه مختلف جنگل‌های هیرکانی حوزه دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان، معرفی ویژگی‌های طبیعی و طبیعت بکر هیرکان، تنوع گونه حیوانات، پرندگان خاص و گونه‌های گیاهی توسط کمیسیون ملی یونسکو-ایران و با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران، برگزار می‌شود.

این جشنواره با اهداف ارتقای آگاهی‌های عمومی و جوامع محلی به منظور اهمیت حفظ جنگل‌های هیرکانی، ایجاد همبستگی ملی در امر حفظ و نگهداری منابع ملی، توجه به مقوله‌های زیست محیطی و منابع طبیعی، اهمیت حمایت ازمنابع طبیعی ایران، ثبت مناظر بکر و تنوع زیستی مناطق جنگلی هیرکان، ضرورت مشارکت جوامع محلی در مدیریت جنگل‌ها، مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان شهریور، پس از ثبت نام در سایت جشنواره، www.iycs.ir، نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره به‌آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، کوچه نوزدهم، پلاک ۲۰، کدپستی: ۱۵۱۷۸۷۳۸۱۱/ دفتر امور جشنواره ها، اقدام کنند. همچنین متن کامل فراخوان و شرایط حضور در این رویداد سینمایی و فرهنگی به تفصیل در سایت انجمن سینمای جوان و در بخش ثبت جشنواره ها موجود است.

فیلم های رسیده به دبیر خانه جشنواره توسط سه تا پنج نفر از هنرمندان و کارشناسان این حوزه ،  بررسی و پس از انتخاب و راه یابی به بخش نمایشگاه عکس و فیلم هیرکانی به نمایش عموم گذاشته خواهند شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*