مدیرعامل انجمن سینمای جوانان در گفتگو با خبرگزاری مهر خبر داد: حمایت مالی ازفیلم‌سازان در قالب «فاند»

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان در گفتگو با خبرگزاری مهر خبر داد: حمایت مالی ازفیلم‌سازان در قالب «فاند»
اخبار انجمن
۱۹ خرداد ۱۳۹۷

سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با خبرگزاری مهر از برنامه‌های آتی این انجمن گفت.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه‌های جدید این انجمن در سال جاری گفت: ما امیدواریم بتوانیم برگزیده‌های فیلم کوتاه کشور را به همان شکلی که در نوروز در گروه «هنر و تجربه» به نمایش گذاشتیم، در ادامه هم اکران کنیم؛ چراکه استقبال خوبی از آن آثار کوتاه شد و کمپینی خوبی برای این امر شکل گرفت.

وی افزود: با اکران نوروزی فیلم‌های کوتاه در ایام نوروز الگوی خوبی شکل گرفت به‌طوری که در پی این هستیم تا دیدار با عوامل هم به زودی صورت پذیرد. ما فکر می‌کنیم پیوند زدن مردم با فیلم کوتاه اتفاق خوبی است که در قالب فعالیت‌های دیگر مانند برنامه‌های تلویزیونی می‌شود بیشتر به آن سر و شکل داد که به همین منظور برنامه «برداشت ۴» در شبکه چهار با موضوع فیلم کوتاه و چند برنامه رادیویی دیگر در همین رابطه در حال تولید است.

این مدیر سینمایی اشاره کرد: اگر به فیلم کوتاه توجه کنیم، مردم هم بیشتر به آن اقبال نشان می‌دهند بنابراین امیدوارم بتوانیم تجربه اکران نوروزی را که با گروه «هنر و تجربه» داشتیم، ادامه دهیم.

موسوی با اشاره به برنامه‌های آتی انجمن گفت: انجمن امسال به طور طبیعی فعالیت خود در حوزه آموزش و تولید را ادامه می‌دهد اما مهم‌ترین تحول ما این است که حمایت مالی ما در قالب فاند و حمایت بلاعوض صورت می‌گیرد و این این باعث می‌شود ما پرداخت کمتر ولی متکثرتر داشته باشیم؛ یعنی به تعداد فیلم‌سازان بیشتری در سراسر کشور بودجه می‌دهیم ولی این رقم‌ها متفاوت خواهد بود. به همین دلیل امیدواریم این موضوع رونقی در فیلم کوتاه ایجاد کند و دفاتر ما فعالانه‌تر عمل کنند.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در پایان اظهار کرد: دلیل این تصمیم‌گیری تجربه موفقی است که از کار با شهرستان‌ها داریم. ما با حداقل حمایت مالی در دفاترمان در سراسر کشور شاهد رخدادهای خوبی در حوزه تولید فیلم بودیم بر همین اساس سال گذشته آثاری داشتیم که با کمترین حمایت به جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافتند. این موضوعات انگیزه‌های ما را تقویت کرد تا در زمینه تولید تمرکززدایی کنیم و محور فعالیت‌های تولیدی را از تهران برداریم و درقالب فعالیت‌های انجمن قرار دهیم.

برچسب ها :

نظرات کاربران

*
*
*