دیدار معاون سازمان سینمایی کشور با هنرمندان و سینماگران مهابادی

دیدار معاون سازمان سینمایی کشور با هنرمندان و سینماگران مهابادی
اخبار اخبار دفاتر
۰۵ آبان ۱۳۹۹

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی  کشور و مدیر عملکرد سازمان سینمایی با حضور در شهرستان مهاباد با هنرمندان و اهالی این استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، رمضانعلی حیدری خلیلی  در نشت با اعضای دفتر مهاباد که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: روسای انجمن سینمای جوانان چراغی روشن برای فعالان هنری و سینمایی شهر هستند.

حیدری خلیلی در ادامه افزود  زبان تصویر امروز در جهان حرف اول می‌زند به طوری که بازار آینده در گرو پرده نمایش است پس برای حیات این هنر باید تلاش کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی با بیان اینکه، پاتوق فیلم‌ها در مراکز انجمن همراه با نقد و بررسی و کاوش فیلم است، ادامه داد: مهمترین مقوله در حوزه فیلم تولید محتواست و با زبان تصویر می‌توان ایده‌ها، آداب و رسوم، آیین‌ها و هنر این مرز بوم را به جهان معرفی کرد .

رمضانعلی حیدری خلیلی  تاکید کرد: دفاتر انجمن سینمای جوانان باید زمینه فعالیت‌ها را بیشتر به وجود آورده و مهمترین نیازهای آموزشی فیلمسازی را شناسایی کنند.

در ادامه این نشست  حجت‌الاسلام  والمسلمین ناصر خدایاری  در این جلسه اظهار داشت: سینما از جایگاه ویژه‌ای برای نهادینه کردن فرهنگ و گسترش آیین‌ها، عرف‌ها برخوردار است و شهر بدون سینما مانند خانه بدون تلویزیون است.

وی اضافه کرد: دایر بودن سینما در یک شهر علاوه بر اینکه می‌تواند برای جمعی از هنرمندان زمینه فعالیت ایجاد کند، جامعه هدف بزرگی را نیز به همراه خود دارد که می‌تواند جامعه را از برخی آسیب‌ها مصون نگه‌ دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: در صورتی که پردیس سینمایی امید در مهاباد راه‌اندازی شود این شهر می‌تواند میزبان جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی در سطح استانی و منطقه‌ای نیز باشد.

وی اظهار داشت: مهاباد یکی از شهرستان‌های فرهنگی آذربایجان‌غربی است و هنرمندان برجسته‌ای در زمینه‌های مختلف تقدیم جامعه هنری کشور کرده و سرمایه‌گذاری در بخش فرهنگی این شهر  مفید و موثر خواهد بود.

فرماندار مهاباد هم گفت: این شهرستان در بین شهرستان‌های کُردنشین به عنوان مرکز زبان و ادبیات کُردی شناخته شده و اساتید بزرگی مانند استاد “عبدالرحمان شرفکندی” متخلص به “هه‌ژار” اهل این شهر بودند.

ایرج شجاعی افزود: مهاباد به عنوان قطب فرهنگی آذربایجان‌غربی یکی از شهرهای گردش پذیر این استان بوده و سالانه چندین هزار نفر از مناطق مختلف کشور از جاذبه‌های گردشگری این شهر بازدید می‌کنند.

وی اضافه کرد: این شهر در گذشته نیز دارای سینما بوده اما به مرور زمان فرسوده شده و چند سالی است که فعال نیست اما فعال شدن دوباره سینما در مهاباد به عنوان یک مطالبه مردمی و فعالان فرهنگی مطرح می‌شود.

فرماندار مهاباد گفت: سینمای جوانان مهاباد از چند سال قبل در این شهرستان فعال است و هر سال علاقمندان زیادی از شهرستان‌های جنوب آذربایجان‌غربی در دوره‌های فیلم‌سازی و عکاسی این انجمن شرکت می‌کنند.

در ادامه این نشست، سینماگران جوان در شهرستان مهاباد به ارائه دغدغه‌ها و مشکلات خود در زمینه مسایل مختلف پرداختند.

نظرات کاربران

*
*
*