در روز سوم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟

در روز سوم جشنواره فیلم کوتاه تهران چه می گذرد؟
اخبار انجمن
۲۰ آبان ۱۳۹۵

 

اسلام و صلح جهانی، نشست سینما و یک دیدگاه، نشست ساختار فیلم کوتاه، مرور آثار مجید برزگر، مرور سینمای آلمان، نشست های بررسی آثار مسابقه ملی و نشست «مبانی حقوق فیلم مستند» از مهمترین برنامه های روز سوم سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، در سومین روز جشنواره سی و سوم که با عنوان روز «اسلام و صلح جهانی» نامگذاری شده است، از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن ۲ برنامه ویژه این روز برگزار می شود.

از ساعت ۱۵:۳۰ در سالن ۲ دکتر احمد الستی درباره «ساختار فیلم کوتاه» سخن می گوید و از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ۳ نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع «فیلم کوتاه بعد از ساخت» با حضور دکتر محمد علی حسین نژاد و با اجرای رامتین شهبازی برگزار می شود. در همین ساعت نشست بررسی آثار داستانی و تجربی بخش مسابقه ملی توسط انجمن فیلم کوتاه در سالن ۲ برگزار می شود.

در سالن ۴ نیز از ساعت ۱۷:۳۰ در بخش مرور آثار مجید برزگر فیلم های «دوست، افسانه»، «کوچه های باد»، «تصنیف قدیمی و غمناک عصر بارانی آسمار» و «راه رفتن در مه» به نمایش در می آید.

در سالن ۲ از ساعت ۱۹:۳۰ در بخش «تصویر ۳۲» مستندهای «سینما صدا»، «یک روز از روایت ۳۲ سالگی» و «همسایه» که از دوره گذشته جشنواره ساخته شده است به نمایش در می آید. در همین ساعت در سالن ۴ فیلم های کوتاه سینمای آلمان طی سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ مرور می شود.

در آخرین برنامه روز سوم نیز در نشست بررسی آثار مستند بخش مسابقه ملی «مبانی حقوق فیلم مستند» با حضور مهدی کوهیان، تهیه کننده فیلم و کارشناس ارشد حقوق ارتباطات مطرح می شود.

برنامه نمایش فیلم ها نیز مطابق روزهای گذشته در سئانس های ۱۳:۳۰، ۱۵:۳۰، ۱۷:۳۰، ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن های مختلف آغاز می شود.

برنامه کامل روز سوم سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به شرح زیر است:

سالن یک

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه سینمای ایران / مستند:

اوسیا /  علیرضا دهقان / ۳۰ دقیقه / یزد

نگینی بر خاک / محمدحسن عابدی نژاد / ۳۰ دقیقه / سمنان

آقا جلال و مستر رابرت / ابوالفضل توکلی / ۳۰ دقیقه / تهران

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه بین الملل:

پرنده های شکاری / اود وربیگه / داستانی /  ۱۶ دقیقه / بلژیک

دختر تبتی / هواکینگ ژین / مستند / ۳۰ دقیقه / چین

کشتی سحرآمیز / یورن اشتیگر / تجربی، انیمیشن / ۷ دقیقه / آلمان

فرشتگان / نیل موریسو / داستانی / ۱۵ دقیقه / فرانسه

ابرها / دیه گو مکلین / انیمیشن، داستانی / ۱۲ دقیقه / کانادا

جنگ تن به تن/ تاکر داویلا وود  / داستانی /  ۱۰ دقیقه / اسپانیا

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه بین الملل:

دروغگو / ماچِی ویکتور / داستانی / ۲۵ دقیقه / لهستان

۱۰ دقیقه از زندگی من / امیر رضازاده / تجربی / ۱۰ دقیقه / دانمارک

قهوه و کیک / یانتا اوبلز / مستند / ۲۴ دقیقه / هلند

خاکسترها/ بنیامین روخو / داستانی / ۱۵ دقیقه / شیلی

خوابگرد/ تئودور اوشف / انیمیشن / ۴ دقیقه / کانادا

هم خون/ میتری سمنوف – الینیکوف / داستانی / ۱۵ دقیقه / بلاروس

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایران:

حفره مشترک / اسما ابراهیم زادگان / ۱۷ دقیقه / تهران

پل / رضا جمالی / ۱۲ دقیقه / اردبیل

بچه های بهشت / امیرمسعود سهیلی / ۶ دقیقه / مشهد

کورسو / حامد اصلانی / ۱۵ دقیقه / تهران

سبز کله غازی / آرمان خوانساریان / ۲۹ دقیقه / تهران

اکسیدان / عباس نظام دوست / ۱۴ دقیقه / تهران

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایران / داستانی:

ملاقات شیشه ای / یوسف حاتمی کیا / ۲۵ دقیقه / تهران

جا مانده / علیرضا سلطانی / ۵ دقیقه / زنجان

روتوش / کاوه مظاهری / ۱۹ دقیقه / تهران

باران آهسته می بارد / سعید نجاتی / ۱۵ دقیقه / قم

قاچار / امیر امیریان کاظمی / ۱۱ دقیقه / تبریز

برگ ها آهسته می ریزند / محمدرضا زمانی پور / ۱۴ دقیقه / بیرجند

سالن دو

ساعت ۱۵:۳۰- ساختار فیلم کوتاه با حضور دکتر احمد الستی

ساعت ۱۷:۳۰- بررسی آثار داستانی و تجربی بخش مسابقه ملی

ساعت ۱۹:۳۰- تصویر ۳۲:

سینما صدا / جواد توانا / ۳۱ دقیقه

یک روز از روایت ۳۲ سالگی / سحر سلحشوری / ۱۷ دقیقه

همسایه/ محمدرضا فرطوسی / ۲۱ دقیقه

ساعت ۲۱:۳۰- بررسی آثار مستند بخش مسابقه ملی

سالن سه

ساعت ۱۵:۳۰- روز اسلام و صلح جهانی

ساعت ۱۷:۳۰- نشست «سینما و یک دیدگاه» با موضوع «فیلم کوتاه بعد از ساخت» با حضور دکتر محمد علی حسین نژاد

سالن چهار

ساعت ۱۳:۳۰- مسابقه بین الملل:

ماهیگیران/ گرل یوان / داستانی/ ۱۲ دقیقه / فرانسه

ارل کینگ، پادشاه جنگل/ ژرژ شیزگبل/ انیمیشن/ ۶ دقیقه / سوئیس

رویای سونیا / دیه گو سارمینتو/ مستند / ۱۴ دقیقه / پرو

سوزن بان / مهدی خرمیان / انیمیشن / ۱۰ دقیقه / ایران

ارکستر کوچک با سازهای زهی/ کاتارینا بلانکن / تجربی / ۹ دقیقه / آلمان

هنر آزاد/ نیکلا برو / داستانی، انیمیشن / ۴ دقیقه / فرانسه

راه آهن/ گانر برگدال و آنیکا کارلسون برگدال / مستند / ۱۴ دقیقه / سوئد۲

هنوز نه / آرین وزیردفتری / داستانی / ۱۵ دقیقه / ایران

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایران  / پویانمایی:

حس مشترک / محمدحسن عرفان منش / ۴ دقیقه / تهران

باور / امیر واحدی / ۳ دقیقه / تبریز

قرمز / حسین صفارزادگان / ۲ دقیقه / تهران

در تیررس / مرضیه خیرخواه / ۵ دقیقه / تهران

دانشمندان هنوز به فکر بشریت هستند / طیبه بهارلو / ۶ دقیقه / رشت

سوزن بان / مهدی خرمیان / ۱۰ دقیقه / تهران

اکتسابات انتسابی / سمانه شجاعی / ۴ دقیقه / تهران

مثل یک پروانه روی یک قلب / مریم خلیل زاده / ۱۲ دقیقه / تهران

مال من است! / مریم کشکولی نیا / ۶ دقیقه / تهران

همراه / محمد افشارنژاد و محمود آزادنیا/ ۲ دقیقه / مشهد

سایه ای که نور شد / نازنین سبحان سربندی / ۱۳ دقیقه / تهران

آنتراکت / سید محمدرضا خردمندان / ۵ دقیقه / تهران

لحظات کاغذی / سحر طرزی / ۷ دقیقه / تهران

پنجره فولاد / ساره شفیعی پور / ۳ دقیقه / تهران ( خارج از مسابقه)

ساعت ۱۷:۳۰- مرور آثار مجید برزگر:

دوست، افسانه / داستانی / ۱۵ دقیقه

کوچه های باد / داستانی / ۱۴ دقیقه

تصنیف قدیمی و غمناک عصر بارانی آسمار / داستانی / ۲۷ دقیقه

راه رفتن در مه / داستانی / ۲۸ دقیقه

ساعت ۱۹:۳۰-  سینمای بین الملل / فیلم های کوتاه آلمان ۲۰۱۳- ۲۰۱۴:

دزدها / لارو کرس / داستانی / ۷ دقیقه

پشم اعلا / موریتس موگلر / انیمیشن / ۲ دقیقه

مصاحبه برای استخدام / یولیا والتر / داستانی / ۹ دقیقه

زمان نوشیدن چای/ توماس شیناگل / انیمیشن / ۷ دقیقه

ما کجا هستیم / ایلکر کاتاک / داستانی / ۱۳دقیقه

تمام / ورنا کلانگر و روبرت بانینگ / انیمیشن / ۸ دقیقه

در هم تنیده/ رومان کالین / انیمیشن / ۴ دقیقه

هدیه / یاکوب فری /  انیمیشن / ۴ دقیقه

فیلم کوتاه / اولاف هلد / داستانی / ۳دقیقه

راز و رمز دو چرخه / یورن اشتگر / تجربی / ۷ دقیقه

مثل همیشه دو حبه قند / تئور شوه من / داستانی / ۱۶ دقیقه

ناهنجاری / تیل نوواک / انیمیشن / ۱۵ دقیقه

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه بین الملل:

پناه جو / اورلین میلچف / داستانی / ۲۷ دقیقه / بلغارستان

سرزمین مادری / آلیسی تلنگوت / مستند، انیمیشن / ۶ دقیقه / کانادا

یادگاری / ماتیاس اشتادینگه / داستانی / ۲۴ دقیقه / آلمان

سعیده / النورا اُسمونالیوا / داستانی /  ۱۴ دقیقه / قرقیزستان

کاروان آنتوین / دیمیتری کیمپلر / انیمیشن، مستند / ۱۸ دقیقه / بلژیک

علامت رمز کولترین / مونیکا ماتزیتلی / داستانی / ۱۱ دقیقه / ایتالیا

شروع دوباره / مایکا سِیکه / انیمیشن / ۸ دقیقه / ژاپن

سالن پنج

ساعت ۱۳:۳۰- سینمای بین الملل / بخش غیر رقابتی ویدئو آرت:

اسکلت / کای وِلف هویمه / ۵ دقیقه / آلمان

اتاق شماره ۳/ ایلکا وُلانن / ۴ دقیقه / فنلاند

پاریس در روز و شب / کنستانتین کنُوالوف و آیرینا نیوسترواِوا / ۵ دقیقه / روسیه

دو داستان / پیتر مِدر / ۲ دقیقه / آلمان

بهار و پاییز / ماساهیرو اُسوکا / ۱۲ دقیقه / ژاپن

تریپتوکوس / کائورو فوروکو / ۱ دقیقه / جمهوری اسلواکی

این حالت / تایجا گلدبلات / ۷ دقیقه / فنلاند

تمام پوسیده / مکس هاتلر / ۴ دقیقه / انگلستان

به ساحل رسیده / آرتور پچینگ / ۱ دقیقه / آلمان

سیبِ فوجی / ماریک شورمن / ۹ دقیقه / چین

ساعت ۱۵:۳۰- مسابقه سینمای ایران / داستانی:

پیژامه راه راه پدر را باد برد / محمد صادقی / ۱۸ دقیقه / مشهد

ماجرای نیمروز / ماریا ماوتی / ۱۵ دقیقه / اشنویه

محاق / علی درخشنده /  ۲۱ دقیقه / تهران

وال ها / بهنام عابدی / ۲۰ دقیقه / تهران

قضاوت / محمد اسفندیاری / ۱۴ دقیقه / تهران

ساعت ۱۷:۳۰- مسابقه سینمای ایران / داستانی:

نیستان /  ابراهیم ایرج زاد / ۱۳دقیقه / تهران

ابراهیم / پویان رنجبر و ایمان باقری / ۱۸ دقیقه / شیراز

هنوز نه / آرین وزیردفتری / ۱۵ دقیقه / تهران

سالگرد / آزاده آبادپور / ۱۶ دقیقه / کرج

عملیات ۷۴۷ / محمد اسماعیلی / ۲۴ دقیقه / تهران

ساعت ۱۹:۳۰- مسابقه سینمای ایران / مستند:

ناخدا سلیمان / سعادتعلی سعیدپور / ۲۵ دقیقه / تبریز

درحصار / محسن اردستانی رستمی / ۲۵ دقیقه / تهران

بَرد / حمید جعفری / ۲۵ دقیقه / تهران

پست ۱۳ / سید امین موسوی و حسین درازی / ۱۶ دقیقه / اردبیل

ساعت ۲۱:۳۰- مسابقه سینمای ایران / تجربی:

مرگ موقتی زنبورها / مریم فیروزی / ۲۷ دقیقه / تهران

سبز، آبی، گیتار / آذین حمیدنیا / ۷ دقیقه / تربت حیدریه

احوالات سگی / مسعود عین آبادی / ۸ دقیقه / تهران

شیربازی / رضا حیدری نسب / ۳ دقیقه / تهران

دختر تاریکی / آیسان فایقی و حسن وحدانی آبریز / ۱۱ دقیقه / تبریز

انجماد عقربه / عباس عمرانی بیدی / ۱۵ دقیقه / سبزوار

بازگشت /  احسان ملازاده / ۵ دقیقه / مشهد

دنیای وارونه / میدیا کیاست و فاتح شافعی / ۳ دقیقه / تهران

بازی روی ماه / سامان آریان پور / ۹ دقیقه / کرمانشاه

جاده کاغذی / سحر طرزی / ۳ دقیقه / تهران

تایمولوژی / وحید مباشری و علی لاوری / ۴ دقیقه / شیراز

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده کیش در پردیس چارسو برگزار می شود.

نظرات کاربران

*
*
*