درخشش «روتوش» و «هنوز نه» در ایتالیا

درخشش «روتوش» و «هنوز نه» در ایتالیا
اخبار انجمن
۰۷ خرداد ۱۳۹۷

«روتوش» جایزه بهترین فیلم کوتاه  و فیلم کوتاه «هنوز نه»  جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بین‌المللی فیلم SorsiCorti  ایتالیا را از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه  «روتوش»  به کارگردانی کاوه مظاهری موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و«هنوز نه» ساخته  آرین وزیر‌دفتری جایزه بهترین کارگردانی دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم SorsiCorti  ایتالیا شدند.

 

در بیانه هیات داوران این جشنواره درباره جایزه فیلم کوتاه «روتوش» آمده است: این فیلم کوتاه با ترکیبی هوشمندانه از طراحی موقعیت، روایت یک داستان منسجم، مضمونی عمیق، هدایت استادانه بازیگرها و ارایه تصویری یکپارچه از وقایع که همگی در خدمت یک داستان تکان دهند هستند، مثال کاملی از خود سینما ارایه می‌دهد.

 

همچنین در بیانیه هیات داوران جشنواره درباره جایزه فیلم کوتاه «هنوز نه» نیز آمده است: «هنوز نه» تبلور درهم آمیختیه کامل مضمون در ذات طبیعی خود با روایت بیرونی داستان است. یک داستان ساده و جهان شمول، بدون فراموش کردن یکدلی با شخصیت‌هایش که فراتر از همه چیز با یک کارگردانی بی نقص به ثمر نشسته است.

 

لازم به ذکر است در این دوره جشنواره انیمیشن‌های کوتاه «پیشخدمت» به کارگردانی فرنوش عابدی و «در باد می‌وزد» به کارگردانی هژیر اسعدی، فیلم کوتاه «فلت لند» به کارگردانی علیرضا کیمنش و امیر پوستی نیز از ایران حضور داشتند.

دوازدهمین دوره جشنواره SorsiCorti از تاریخ ۲۰ تا ۲۹ می (۳۰ اردیبهشت تا ۸ خرداد)  در ایتالیا برگزار شد.

نظرات کاربران

*
*
*