در پیچینگ جشنواره منطقه‌ای ایساتیس؛
حمایت از تولید 4 اثر تصویب شد

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>در پیچینگ جشنواره منطقه‌ای ایساتیس؛</span><br/>حمایت از تولید 4 اثر تصویب شد
اخبار اخبار انجمن
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

 

چهار اثر از آثار ارائه شده در جلسه پیچینگ جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد – ایساتیس، جهت حمایت از تولید، به تصویب رسیدند.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران،  در ادامه رویکرد حمایتی انجمن و تسهیل فرایند جلب حمایت تولید در دفاتر و مناطق دور از مرکز و در پی دعوت معاونت تولید انجمن از فیلم‌سازان حاضر در شصت و پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان جهت ارائه‌ی پروژه‌های در انتظار حمایت خود، تعداد 60 فیلم‌نامه در دسته‌بندی‌های حرفه‌ای، نیمه‌حرفه‌ای و فیلم اول (ویژه متقاضیان ساکن در یزد) به ستاد برگزاری ارسال شد. در ادامه جلسه پیچینگ در سومین روز از جشنواره منطقه‌ای ایساتیس، برگزار شد و صاحبان 10 اثر راه‌یافته به این جلسه از فیلم‌نامه‌های خود دفاع کردند و در نهایت چهار اثر نظر شورای پیچینگ جشنواره را جهت حمایت به خود جلب کردند.

 

اسامی آثار تصویب شده به شرح زیر است:

 

  • بخش حرفه‌ای:
  1. «از آسمان چه می‌بارد» نوشته سعید درانی از زاهدان
  2. «شوآف» نوشته محمدرضا کاظمی از تربت حیدریه

 

  • بخش نیمه‌حرفه‌ای:
  1. «میدان دید» نوشته سجاد اسماعیلی از یزد

 

  • بخش فیلم اول:
  1. «کتیبه» نوشته مریم توحیدی‌فر

 

گفتنی‌است این جلسه با حضور اعضای شورای پیچینگ شامل آرش رصافی، سید هادی آقاجانی، سیامک سلیمانی، عباس روزبهانی، محمد منصوبی و مهدی بوستانی ، به همراه مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت بر ارزشیابی سازمان سینمایی برگزار شد.

 

شایان ذکر است علاوه بر انتشار فراخوان و برگزاری جلسه پیچینگ، معاونت تولید انجمن به منظور آسیب شناسی عنصر “ایده” در فیلم‌نامه و فیلم‌های هنرجویان و فیلم‌سازان، و نیز با هدف معرفی هرچه بیشتر فرایند پیچینگ، کارگاهی آموزشی را با عنوان “ایده تا ارائه” با هدایت سیامک سلیمانی در روز دوم جشنواره با حضور فیلم‌سازان، مدیران دفاتر و هنرجویان انجمن برگزار کرد که با استقبال علاقه‌مندان برگزار شد.

 

شصت‌و‌پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد – ایساتیس 4 تا 7 بهمن 1401 به میزبانی انجمن سینمای جوانان یزد در شهر یزد برگزار شد.

نظرات کاربران

*
*
*