جوایز جشنواره کانال باستان‌شناسی آمریکا برای 3 فیلم کوتاه ایرانی

جوایز جشنواره کانال باستان‌شناسی آمریکا برای 3 فیلم کوتاه ایرانی
اخبار اخبار انجمن
۲۳ تیر ۱۴۰۰

 

سه فیلم کوتاه ایرانی، شش جایزه از هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کانال باستان‌شناسی آمریکا دریافت کردند.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کانال باستان‌شناسی آمریکا جایزه بهترین فیلم ارزشمند برای فرهنگسازی همگانی خود را به مستند «اسفوماتو» اثر امیرعلی میردِریکوند، لوح تقدیر بهترین نریشن به مستند «سارِوو» ساخته محمد عبدالهی، لوح تقدیر بهترین فیلم‌برداری به احسان عمیدیان برای فیلم‌برداری مستند «دهسَلم» اثر محمد عبدالهی  اهدا کرد.

همچنین مستند «اسفوماتو» اثر امیرعلی میردِریکوند لوح تقدیر دو بخش بهترین موسیقی متن و بهترین اثر الهام‌بخش را نیز دریافت کرد و به «ساروو» ساخته محمد عبدالهی نیز لوح تقدیر بهترین موسیقی متن اهدا شد.

جشنواره فیلم کانال باستان‌شناسی آمریکا (The Archaeology Channel International Film Festival  )توسط مؤسسه میراث باستان‌شناسیALI  در آمریکا برگزار می‌شود. ALI سازمانی غیرانتفاعی در اورگان است که برپایه جلوگیری از خسارت به اماکن باستانی که با سرعت نگران‌کننده‌ای در حال انجام است شکل گرفته و معتقد است با استفاده از فن‌آوری ارتباطات مدرن می‌توان به مردم آگاهی دادکه میراث باستان‌شناسی آن‌ها به طور جدی در معرض خطر است و با استفاده از رسانه‌ها به کارآمدترین و مؤثرترین روش‌های ممکن، به پرورش و جلب توجه همگان به میراث فرهنگی انسانی می‌پردازد.

این جشنواره با هدف استفاده از رسانه (فیلم‌ها، اخبار، تفسیرها، برنامه‌های تعاملی و غیره)، رسانه‌های اجتماعی و سایر امکان‌های تلویزیون کابلی و آنلاین، رویدادهای ویژه نمایش فیلم، مشارکت با تهیه‌کنندگان فیلم و برنامه و انتقال پیام اصلی خود در جهت حفظ و ارزش‌گذاری گنجینه باستان‌شناسی انسانی، مسابقه بین‌المللی فیلم سالانه را برگزار می‌کند.

 

 

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کانال باستان‌شناسی آمریکا ۳ تا ۷ جولای در اورگان آمریکا برگزار شد.

نظرات کاربران

*
*
*