آغاز فصل دوم بر خط فرضی با رامتین شهبازی

آغاز فصل دوم بر خط فرضی با رامتین شهبازی
اخبار اخبار انجمن
۳۱ فروردین ۱۴۰۰

گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه این هفته با حضور رامتین شهبازی، نویسنده، پژوهشگر مطالعات میان رشته‌ای در هنر و مدرس دانشگاه، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سی و چهارمین گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه ساعت 21 شامگاه چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400 از طریق صفحه اینستاگرام انجمن برگزار خواهد شد.

عنوان نشست تخصصی این هفته «چگونه فیلم کوتاه بسازیم» است که با رامتین شهبازی و اجرای حامد سلیمانزاده برگزار می‌شود.

رامتین شهبازی متولد تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته ادبیات نمایشی و دانشجوی مقطع دکترای فلسفه هنر و مدر س دانشگاه است که علاوه بر فعالیتهای مطبوعاتی به عنوان نویسنده و منتقد، به پژوهش کتاب‌های «جستاری در جامعه‌شناسی فیلم»، «نشانه‌شناسی فرهنگی تاریخ ادبیات و تئاتر ایران» اشاره کرد.
شهبازی همچنین نگارش مقالاتی چون «بررسی تاثیر هنر نقاشی در گونه نمایشی پرده‌خوانی» ، «تئاتر سنتی و آئینی»، «مطالعه بر بازی زبانی مرکز»، «حاشیه در نمایش آئینی سنتی سیاه بازی» و «مطالعه‌ای بر نمایشنامه توپ لاستیکی» در پرونده کاری خود دارد.

مجموعه نشست‌های آموزشی آنلاین انجمن سینمای جوانان ایران با عنوان «برخط فرضی» هر هفته ساعت 21 از طریق صفحه اینستاگرام انجمن به نشانی iycs.ir@ برگزار می‌شود.

گفتنی است در فصل جدید برخط فرضی، هرماه یک مجری‌کارشناس موضوع واحدی را با حضورکارشناسان سینمایی مورد بررسی قرار خواهد داد و این برنامه چهارشنبه‌ هر هفته از ساعت 21 میزبان یک کارشناس مهمان خواهد بود.
بر این اساس، در نخستین مجموعه آموزشی از سری جدید برخط فرضی، حامد سلیمان‌‌زاده به عنوان مجری‌کارشناس، از طریق صفحه اینستاگرام انجمن سینمای جوانان ایران موضوع «چگونه فیلم کوتاه نقد کنیم؟» را طی 5 هفته با 5 مهمان این برنامه مورد واکاوی قرار خواهد داد.

تاکنون سی‌وسه نشست تخصصی با عنوان «برخط فرضی» در حوزه‌های گوناگون مرتبط با فیلم کوتاه با حضور اساتید برجسته ایرانی و خارجی برگزار شده و ویدیوی نشست‌های قبلی در صفحه یادشده در دسترس علاقه‌مندان است.

نظرات کاربران

*
*
*