با «خاطره حناچی» بر خط فرضی

آخرین اخبار

با «خاطره حناچی» بر خط فرضی
اخبار اخبار انجمن
۰۹ آذر ۱۴۰۰

گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه با همکاری انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند این هفته با محوریت مستند و با حضور خاطره حناچی برگزار می‌شود.

 

به‌گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شصت و یکمین گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه با عنوان برخط فرضی (فصل سوم) ساعت 21 شامگاه چهارشنبه 10 آذرماه 1400 از طریق صفحه معاونت آموزش انجمن به ‌آدرس amoozsh.iycs@ برگزار خواهد شد.

نشست تخصصی این هفته با موضوع «مستند» برگزار می‌شود و دومین برنامه از این سری، «روایت‌های شخصیت‌محور در مستند» نام دارد که با حضور خاطره حناچی و محمدصادق دهقانی (مجری-کارشناس) اجرا خواهد شد.

 

محمدصادق دهقانی زاده ۲۶ مهر ۱۳۶۸ در بیرجند. دانش‌آموخته ادبیات نمایشی از هنرهای زیبای دانشگاه تهران استو فعالیت هنری وی در کسوت تهیه‌کننده و کارگردان مستند – ایده‌پرداز، نویسنده، عکاس و کارگردان صداستانگاه ( ترکیب عکس، داستان و صدا) بوده و  دریافت نشان ملی جوان برتر کشور در رشته فیلم و چهره فرهنگی سال ایران در روز ملی آب 1397 را در کارنامه دارد.

خاطره حناچی زاده سال 1359 در تهران. دانش‌آموخته رشته علوم پایه و مددکاری اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی است. وی با گذراندن دوره‌های برنامه‌سازی و فیلم مستند در باشگاه خبرنگاران جوان در سال 1381 فیلم‌سازی را به‌صورت آزاد آموخت و در ادامه، فیلم‌سازی را در انجمن سینمای جوانان ایران تکمیل کرد. خاطره حناچی در کنار فعالیت فیلم‌سازی خود، از اواخر دهه 70 با انجمن حمایت از حقوق کودکان در رابطه با کودکان کار و خیابان فعالیت و در پروژه مدرسه ناصرخسرو تجربه تدریس به کودکان اتباع را داشته است و همچنان با کودکان کار فعالیت می‌کند. ایشان اکنون عضو پیوسته انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند است.

 

گفتنی‌است، در فصل جدید برخط فرضی، هرماه یک مجری‌کارشناس موضوع واحدی را با حضور کارشناسان سینمایی مورد بررسی قرار خواهد داد و این برنامه چهارشنبه‌ هر هفته از ساعت 21 میزبان یک کارشناس مهمان خواهد بود.

بر این اساس، در ششمین مجموعه آموزشی از سری جدید برخط فرضی، هر هفته یک مجری‌کارشناس مدعو، موضوع «مستند» را با همکاری انجمن صنفی کارگردانان مستند طی 5 هفته با 5 مهمان این برنامه مورد واکاوی قرار خواهد داد.

 

تاکنون 60 نشست تخصصی با عنوان «برخط فرضی» در حوزه‌های گوناگون مرتبط با فیلم کوتاه با حضور اساتید برجسته ایرانی و خارجی برگزار شده و ویدیوی نشست‌های قبلی در صفحه یادشده در دسترس علاقه‌مندان است.

نظرات کاربران

*
*
*