«اکتسابات انتسابی» در سه جشنواره جهانی

آخرین اخبار

اخبار انجمن
۲۳ مرداد ۱۳۹۶

انیمیشن کوتاه «اکتسابات انتسابی» به کارگردانی سمانه شجاعی به سه جشنواره جهانی راه یافت.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از خبرگزاری مهر، انیمیشن کوتاه «اکتسابات انتسابی» به کارگردانی سمانه شجاعی به سه جشنواره جهانی انیمیشن راه یافت.

این فیلم کوتاه  ابتدا در چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن مونترال، Animaze ، که از ۲۶ تا ۲۹ مرداد ماه ۹۶ در کشور کانادا برگزار می‌شود، به نمایش در می‌آید. در این جشنواره حدود ۱۶۰ فیلم انیمیشن از ۶۰ کشور دنیا روی پرده خواهد رفت و کنفرانس‌های تخصصی سینمای انیمیشن هم با حضور اساتید بین‌المللی برگزار خواهد شد.

«اکتسابات انتسابی» در بخش مسابقه سیزدهمین دوره جشنواره انیمیشن Busho ، جشنواره فیلم کوتاه بوداپست که طی روزهای ۷ تا ۱۳ شهریور۹۶ در شهر «بوداپست» مجارستان برگزار می‌شود نیز پذیرفته شده است. در این جشنواره کارگردانان ۷۵ فیلم کوتاه در ۸ بخش و برای ۳ جایزه اصلی با هم رقابت می‌کنند.

این انیمیشن کوتاه در روزهای ۱۴ تا ۱۹ شهریورماه در بخش خارج از مسابقه پانزدهمین دوره جشنواره Fantoche  که در شهر «بادن» سوئیس برگزار می‌شود نیز شرکت می‌کند. در این جشنواره ۶۷ فیلم در دو بخش مسابقه و خارج از مسابقه نمایش داده می‌شوند.

داستان «اکتسابات انتسابی» درباره‌ پیرپسری است که از وضعیت ظاهری و موروثی خود ناراضی بوده، تصمیم می‌گیرد به زندگی خود خاتمه دهد؛ اما خودکشی ناموفق او شرایط جدیدی را در زندگی‌اش ایجاد می‌کند. این فیلم یک تجربه‌ جدید به روایت گروتسک (طنز تلخ) در انیمیشن با تصاویر رئال است.

«اکتسابات انتسابی»، منتخب جشنواره‌های دانشجویی «ونیز» ایتالیا، «انسی» فرانسه، «آتن» یونان، «ملبورن» استرالیا، «آنکا» اسلواکی، «کارگردانان جدید، فیلم‌های جدید» پرتغال، ‌SUPERTOON‌ «کرواسی»، «لس‌آنجلس» و «فلوریدا» آمریکا نیز بوده است.

 

نظرات کاربران

*
*
*