سفیراسپانیا در ایران به بهانه برگزاری شب فیلم اسپانیا: بخشی از داشته های فرهنگی مان  را با مردم ایران به اشتراک می گذاریم

اخبار اخبار انجمن
۱۷ آذر ۱۳۹۷

ادواردو لوپس بوسکتس سفیر اسپانیا در جمهوری اسلامی ایران، در دیدار مدیر امور بین الملل انجمن سینمای جوانان ایران، روابط ایران و اسپانیا را  طول تاریخ در همه حوزه‌ها اعم از سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در سطح خیلی خوبی ارزیابی کرد وگفت:   در زمینه فرهنگ با توجه به اینکه هر دو کشور از تمدن غنی برخوردار هستند، طبیعتاً یکدیگر را جذب می‌کنند و در واقع  تبادلات فرهنگی ایران و اسپانیا به صورت متناوب در جریان است.

 

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ادواردو لوپس بوسکتس سفیر اسپانیا،  ضمن اشاره به علاقه اش به سینمای ایران و سابقه فیلم دیدنش و اینکه از کودکی این کار را آغاز کرده است  اشاره کرد و سینمای مورد علاقه خود را سینمای ایتالیا و اسپانیا معرفی کرد و گفت که با  سینمای ایران آشنایی  دارد.

سفیر اسپانیا در ادامه گفت: اکثر فیلم‌های زنده یاد کیارستمی و اصغر فرهادی را دیده ام.  اما در حوزه فیلم کوتاه ایران معتقدم  جشنواره‌هایی مثل جشنواره فیلم کوتاه تهران نقش بسزایی در دیده‌ شدن این مدیوم از سینما خواهد داشت.

 

وی افزود:  رویدادهایی مثل شب فیلم اسپانیا خیلی برای سفارتخانه‌ ما مهم است به دلیل اینکه  به وسیله آن می توان بخشی از داشته‌های فرهنگی خودمان را با مردم ایران به اشتراک بگذاریم.  ما تمایل داریم  که همکاری مان  با انجمن سینمای جوانان ایران جهت برگزاری شب فیلم در شهرهای دیگر ایران مثل تبریز، شیراز و … ادامه داشته باشد و از این برنامه‌ها کاملاً حمایت می‌کنیم.

 

گفتنی است انجمن سینمای جوانان ایران در راستای تقویت مناسبات فرهنگی با سایر کشورها برنامه‌‌های نمایش مشترک فیلم را در دستور کار دارد و طی ماه‌‌های گذشته شب فیلم ژاپن، شیلی و فنلاند را برگزار کرده است.

 

شب فیلم کوتاه اسپانیا با همکاری سفارت این کشور و امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران  چهارشنبه ۲۱ آذر مطابق با ۱۲ دسامبر از ساعت ۱۷ تا ۱۹ درموزه سینما برگزار می‌شود.

 

نظرات کاربران

*
*
*