محدثه گلچین عارفی میهمان شصتمین «بر خط فرضی»

محدثه گلچین عارفی میهمان شصتمین «بر خط فرضی»
اخبار اخبار انجمن
۰۱ آذر ۱۴۰۰

گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه با همکاری انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند این هفته با محوریت مستند و با حضور محدثه گلچین عارفی برگزار می‌شود.

 

به‌گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شصتمین گفت‌و‌گوی زنده انجمن سینمای جوانان ایران پیرامون فیلم کوتاه با عنوان برخط فرضی (فصل سوم) ساعت 21 شامگاه چهارشنبه 3 آذرماه 1400 از طریق صفحه معاونت آموزش انجمن به ‌آدرس amoozsh.iycs@ برگزار خواهد شد.

نشست تخصصی این هفته با موضوع «مستند» برگزار می‌شود و اولین برنامه از این سری، «کشف روایت‌های خلاقانه در مستند» نام دارد که با حضور محدثه گلچین عارفی و هادی آفریده (مجری-کارشناس) اجرا خواهد شد.

محدثه گلچین عارفی، متولد 1361 در تهران. تهیه‌کننده، کارگردان، تدوین‌گر، پژوهش‌گر، نویسنده، صدابردار، طراح صدا و صداگذار، عضو پیوسته انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و عضو پیوسته انجمن موسیقی خانه تأتر ایران است
وی مدرک کارشناسی تدوینِ سینما از دانشگاه سوره تهران را داراست.

هادی آفریده، متولد 1363 در تهران، فعالیت هنری در تأتر را از سال 1377 و فعالیت سینمایی را از سال 1380 در انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرد و با امتیاز عالی فارغ‌التحصیل شد. وی به‌عنوان مستندساز برگزیده نخستین کارگاه‌های تخصصی مستندسازی ایران توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سال 1385 معرفی شد. آفریده هم اکنون عضو اصلی هیأت مدیره «انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند» و عضو «انجمن فیلم کوتاه ایران – ایسفا» و عضو هیات علمی قدیمی‌ترین آکادمی عکاسی وسینمای ایران ( آکادمی هنرهای معاصر) است.

 

گفتنی‌است، در فصل جدید برخط فرضی، هرماه یک مجری‌کارشناس موضوع واحدی را با حضور کارشناسان سینمایی مورد بررسی قرار خواهد داد و این برنامه چهارشنبه‌ هر هفته از ساعت 21 میزبان یک کارشناس مهمان خواهد بود.

بر این اساس، در ششمین مجموعه آموزشی از سری جدید برخط فرضی، هر هفته یک مجری‌کارشناس مدعو، موضوع «مستند» را با همکاری انجمن صنفی کارگردانان مستند طی 5 هفته با 5 مهمان این برنامه مورد واکاوی قرار خواهد داد.

 

تاکنون 59 نشست تخصصی با عنوان «برخط فرضی» در حوزه‌های گوناگون مرتبط با فیلم کوتاه با حضور اساتید برجسته ایرانی و خارجی برگزار شده و ویدیوی نشست‌های قبلی در صفحه یادشده در دسترس علاقه‌مندان است.

نظرات کاربران

*
*
*