انجمن سینمای جوانان آباده برگزار کرد؛
2 کارگاه «ساخت استوری بورد» و «تمرین‌هایی برای کارگردانی»

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>انجمن سینمای جوانان آباده برگزار کرد؛</span><br/>2 کارگاه «ساخت استوری بورد» و «تمرین‌هایی برای کارگردانی»
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۲۹ تیر ۱۴۰۱

کارگاه ساخت استوری بورد و کارگاه «تمرین‌هایی برای کارگردانی» در انجمن سینمای جوانان آباده برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، روز یکشنبه  26 تیرماه، کارگاه ساخت استوری بورد با حضور مجتبا حیدرپناه کارتونیست و تصویرساز بین‌المللی، در محل انجمن سینمای جوانان آباده و با حضور بیش از بیست نفر از علاقه‌مندان برگزار شد. در این کارگاه پس از شرح ماهیت استوری‌بورد و اهمیت آن در فیلم‌سازی با همفکری هنرجویان سکانسی از یک فیلم‌نامه به تصویر کشیده شد.

مجتبا حیدرپناه (زاده‌ی ۱۷ فروردین ۱۳۶۹، آباده) هنرمند کارتونیست، تصویرساز و طراح کاراکتر ایرانی است که به خاطر فعالیت‌های مطبوعاتی و همچنین جوایز بسیار بین‌المللی که کسب کرده است، شناخته می‌شود.
او که فارغ‌التحصیل رشته‌ نقاشی دانشکده هنر دانشگاه یزد است، در یک دهه فعالیت خود توانسته جوایز فستیوال‌های کارتون کشورهای ایران، آرژانتین، ایتالیا، برزیل، اسلواکی و ترکیه را به دست آورد.
اثر هنری «خم شدن چراغ خیابان» از این هنرمند، از سال ۲۰۱۹ به عنوان میم در میان کاربران فضاهای مجازی استفاده می‌شود.

همچنین کارگاه «تمرین‌هایی برای کارگردانی» با تدریس محمدعلی نعمت‌اللهی، فیلم‌ساز و کارگردان و با حضور بیش از ۱۵نفر از علاقه‌مندان روز سه‌شنبه بیست‌و‌هشتم تیرماه در انجمن سینمای جوانان آباده با هدف انتقال تجربه و آموزش خلاقیت در کارگردانی برگزار شد.
آشنایی‌زدایی از موقعیت، اشیاء و اصوات، تصویربرداری در فضاهای پرتردد شهری و مواجهه با مردم عادی کوچه و بازار حین ساخت فیلم از مباحث مطرح شده در این کارگاه بودند.

نظرات کاربران

*
*
*