«2 هفته بعد» در سانفرانسیسکو

«2 هفته بعد» در سانفرانسیسکو
اخبار اخبار انجمن
۲۸ شهریور ۱۴۰۰

فیلم کوتاه «۲ هفته بعد» به‌کارگردانی احسان عباسی در بخش رقابتی آثار کوتاه چهاردهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی (سانفرانسیسکو) به نمایش درمی‌آید.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره فیلم‌های ایرانی «سان‌فرانسیسکو» رویدادی سینمایی است که هر سال در سپتامبر (شهریور) در شهر تیبورون (ایالت کالیفورنیا) برگزار می‌شود.
این جشنواره در سال 2008 (1387) آغاز به کار کرد و اولین جشنواره مستقل ایرانی خارج از ایران نام گرفته است و ویژه نمایش آثار کوتاه و بلند مستقلی است که توسط فیلم‌سازان ایرانی ساخته‌ شده‌اند یا به فرهنگ ایرانی پرداخته‌اند.
«۲ هفته بعد» ساخته‌ی احسان عباسی، امروز 28 شهریورماه (19 سپتامبر)، همراه با مستندهای «پسران دوشن» (محصول مشترک ایران و انگلستان) ساخته سهراب کویر، و «نهما» (محصول ایران) به‌کارگردانی مسعود میرزایی برای مخاطبان به نمایش درمی‌آید.
گفتنی است نخستین نمایش جهانی این فیلم کوتاه در بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ال پکادو» در اسپانیا بود.
«۲ هفته بعد» به‌نویسندگی بهمن ولیان، سرمایه‌گذاری شرکت توسعه تجارت گلستان پارس و تهیه‌کنندگی مشترک احسان عباسی و سعید خرسندی تولید شده و پخش بین‌المللی آن برعهده «شمید فیلم» است.
چهاردهمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو 27 شهریور (18 سپتامبر) آغاز به کار کرد و امروز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.

نظرات کاربران

*
*
*