2 انیمیشن کوتاه در جشنواره Cartoon Club  ایتالیا

آخرین اخبار

2 انیمیشن کوتاه در جشنواره Cartoon Club  ایتالیا
اخبار اخبار انجمن
۰۸ تیر ۱۴۰۰

 

 

جشنواره Cartoon Club  در ایتالیا میزبان ۲ انیمیشن کوتاه ایرانی «جیک» و «ستارگان زیر باران» است.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به‌نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن‌های کوتاه «جیک» به‌کارگردانی ایمان لطفیان و «ستارگان زیر باران» ساخته سارا نامجو در بخش مسابقه بین‌الملل سی‌وهفتمین دوره جشنواره Cartoon Club  حضور دارند.

انیمیشن «جیک» داستان تعدادی جوجه است؛ جوجه‌هایی معمولی که بر اثر رنگ شدن برای هم غریبه شده‌اند و حالا روبروی یکدیگر قرار گرفته‌اند، این درگیری ادامه دارد تا زمانی که اتفاقی رخ می‌دهد …

در «ستارگان زیر باران»، در روزی بارانی مسافران یک قطار شاهد سوار شدن پسرکی به قطار هستند. پسرک با معجزه‌های کوچکش …

 

جشنواره بین‌المللی Cartoon Club  جشنواره فیلم، کمیک و بازی‌های انیمیشنی است که خود را یک پنجره برای کارهای انیمیشن، به‌ویژه فیلم‌های کوتاه داستانی، آموزشی و تجربی، گرافیک رایانه‌ای می‌داند و یک بخش کامل را فقط به کمیک (Riminicomix ) اختصاص داده است. این جشنواره همچنین شامل نمایشگاه‌ها؛ پروژه‌های آموزشی و اجتماعی؛ کارگاه‌های آموزشی در مدارس محلی؛ انتشار کتاب و کاتالوگ و یکی از محبوب‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین کنفرانس‌های Cosplay در ایتالیا است.

در این جشنواره هر ساله حدود ۲۵۰ فیلم کوتاه انیمیشن از سراسر جهان پذیرفته شده و به نمایش درمی‌آیند. نشان اصلی این جشنواره، جایزه «آقای رُسی» / Signor Rossi Award برگرفته از مشهورترین کاراکتر خلق شده توسط برونو بوزتو انیماتور مشهور ایتالیایی است.

گفتنی است ۳ سال پیش مهدی خرمیان با انیمیشن «سوزنبان» موفق به کسب جایزه «آقای رُسی» شده بود.

 

سی و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی Cartoon Club  از ۱۲ تا ۱۵ جولای برابر با ۲۱ تا ۲۴ مرداد ماه در شهر ریمینی ایتالیا و در مکان‌های مختلف، از مرکز شهر تا ساحل و به دلیل شرایط همه‌گیری بیماری کووید ۱۹، به صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

*
*
*