2 جایزه بین‌المللی برای «گاو آمریکایی»

2 جایزه بین‌المللی برای «گاو آمریکایی»
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۰۸ آذر ۱۳۹۹

فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» به کارگردانی آسمان طوسی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان آبادان  برنده 2 جایزه از جشنواره‌های بین‌المللی شد.

به گزارش عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از  روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» به نویسندگی و کارگردانی آسمان طوسی برنده 2 جایزه از پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی Arica Nativa شیلی و یازدهمین دوره جشنواره Lions ترکیه شد.

این فیلم کوتاه در پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی Arica Nativa شیلی که از تاریخ 6 تا 15 نوامبر (16 تا 25 آبان) برگزار شد، موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران از این جشنواره شد.

پانزدهمین دوره جشنواره Arica Nativ شیلی همه ساله در شهر آریکا واقع در شمال شیلی برگزار می‌شود و فیلم‌های بومی و روستایی از جایگاه ویژه‌ای در این جشنواره برخوردار هستند.

همچنین «گاو آمریکایی» در یازدهمین دوره جشنواره Lions ترکیه که 19 نوامبر (29 آبان) در شهر استانبول برگزار شد، توانست جایزه بهترین فیلم جشنواره را از آن خود کند.

جشنواره Lions ترکیه  هدف این جشنواره کشف استعدادهای جوان در سطح بین‌المللی در عرصه فیلمسازی است و این رویداد کمک می‌کند تا استعدادهای درخشان در صنعت سینما توسعه یابند.

این جشنواره پیش از این قرار بود در ماه می 2020 برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین و فیزیکی و در یک بستر محدود در 19 نوامبر 2020 آثار منتخب خود را به نمایش درآورد.

این جشنواره در 5 بخش بهترین کارگردانی، بهترین فیلم، جایزه ویژه هیات داوران، دیپلم افتخار و جایزه ویژه جشنواره به آثار منتخب جایزه داد که در بخش بهترین فیلم از رتبه 1 تا 3 «گاو آمریکایی» ساخته آسمان طوسی رتبه اول را کسب کرد.

این فیلم کوتاه هم‌اکنون در بسته «بازگشت کوتاه» سینماهای «هنروتجربه» روی پرده است.

«گاو آمریکایی»قصه پسر بچه‌ای را روایت می‌کند که مالک تنها گاو نر از نژاد گاوهای آمریکایی‌است و رابطه بسیار خوبی با گاوش دارد و از طریق قدرت جنسی این گاو و کرایه دادن گاوش برای نسل گیری ارتزاق می‌کند.

عوامل تولید این فیلم کوتاه ۱۴ دقیقه‌ای عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: فاطمه طوسی، فیلم‌برداران: رضا عبیات و حامد بقاییان، صدابرداران: حسن شبانکاره و بهشاد مطیعی، تدوین‌گر: پویان شعله‌ور، اصلاح رنگ: محسن خیرآبادی، صدا گذار: بهروز شهامت، آهنگساز: سهند نیک نژاد، مجری طرح: مجید عیدان، گرافیست: امیرحسن نوری، بازیگر: علی اکبر شرهان‌زاده، پخش بین المللی: پروفیلم فست، تهیه‌کننده: انجمن سینمای جوانان دفتر آبادان، امور رسانه: سپیده شریعت رضوی.

 

نظرات کاربران

*
*
*