15 انیمیشن کوتاه به جشنواره پویانمایی تهران راه یافتند

15 انیمیشن کوتاه به جشنواره پویانمایی تهران راه یافتند
اخبار اخبار انجمن
۱۲ دی ۱۴۰۰

آثار راه‌یافته به بخش‌ مسابقه‌ بین‌الملل دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از سوی هیأت انتخاب اعلام شد و پانزده اثر کوتاه به این دوره از جشنواره راه‌یافتند.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به‌نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هیأت انتخاب این دوره از جشنواره بین‌المللی پویانمایی شامل شهرام حیدریان، شیوا ممتحن، ساره شفیعی‌پور، حسین ملایمی، فرنوش عابدی، مهدی شیری و امین حق‌شناس، ۴۶۸ فیلم در بخش مسابقه ایران و ۱۰۴۸ فیلم از ۸۵ کشور جهان را بازبینی کرد.

این هیأت ۲۱۷ فیلم را برای شرکت در بخش مسابقه بین‌الملل این دوره از جشنواره پویانمایی شامل ۳۶ فیلم ایرانی و ۱۸۱ فیلم خارجی معرفی کرد.

بر همین اساس از بین ۳۶ فیلم ایرانی، ۱۵ اثر در بخش فیلم کوتاه، ۳ اثر در بخش کودک و نوجوان، ۳ اثر در بخش تجربی، ۴ اثر در بخش تلویزیونی، ۴ اثر در بخش تبلیغاتی، ۶ فیلم دانشجویی و ۱ فیلم بلند به بخش مسابقه بین‌الملل راه یافته‌اند.

همچنین از بین ۱۸۱ اثر خارجی، ۸۹ فیلم کوتاه، ۴۸ اثر دانشجویی، ۵ اثر تلویزیونی، ۶ اثر تجربی، ۵ اثر تبلیغاتی، ۲۶ اثر در بخش کودک و نوجوان و ۲ فیلم بلند به بخش مسابقه‌ بین‌الملل این جشنواره راه پیدا کرده‌اند.

 • اسامی 15 انیمیشن کوتاه حاضر در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران به این شرح است:

 1. گذشته / حمید محمدی حجه‌آبادی
 2. کلاغ / اهورا شهبازی
 3. جسم خاکستری / سمانه شجاعی
 4. نهنگ سفید / امین مهران
 5. دیوار چهارم / محبوبه کلایی
 6. آنیما / محبوبه محمدزکی
 7. بادها کجا می‌میرند / پژمان علی‌پور
 8. راهی / بهروز سلیمانی نذیر,فرناز موذن,شیرین سلیمانی نذیر
 9. راز پیژامه بابا / حسین جمشیدی, علی تقوایی
 10. گوبانگی / مهدی صدیقی, علی فتوحی
 11. پیکره / محسن صالحی‌فرد
 12. خرچنگ / شیوا صادق‌اسدی
 13. بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر / صادق جوادی نیکجه
 14. آتش سرخ / مونا عبداله شاهی
 15. ناهار در چمنزار / فریاد بیات

گفتنی است از این بین انیمیشن کوتاه «پیکره» از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به نشانی www.tehran-animafestival.ir اسامی آثار راه‌یافته به بخش مسابقه‌ بین‌الملل را دریافت کنند.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۵ تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

*
*
*