۲۳ فیلم کوتاه درسومین روز جشنواره منطقهای «اروند» به نمایش درمیآیند.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در سومین روز از برگزاری پنجاه وهشتمین جشنواره منطقهای سینمای جوان «اروند» ۱۳ فیلم داستانی، ۵ فیلم مستند، ۳ فیلم پویانمایی و ۲ فیلم تجربی به نمایش درمیآید.
برنامه نمایش این فیلمهای کوتاه به شرح زیر است:
سانس اول
دادزن به کارگردانی امیرمسعود سهیلی/ مشهد
پلاستیک به کارگردانی اصغر بشارتی/ قشم
برَک به کارگردانی هادی ثابتشوکتآباد/ بیرجند
رخت به کارگردانی محمد خلیلی/ رفسنجان
لحظهای نگاهم کن به کارگردانی محمد غریبی و رضا شیخلانی/ نیشابور
سانس دوم
چله نشین به کارگردانی امید میرزایی/ رفسنجان
اندیمشک در آتش به کارگردانی علی شهابینژاد/ آبادان
بابابزرگ به کارگردانی محمد حسنزاده / شیراز
بالا به کارگردانی سیدمحمد فاطمی/ شیراز
یک روز بعد به کارگردانی احسان همتی/ شیراز
سانس سوم
تریبون به کارگردانی رضا نجاتی/ مشهد
رویای خاکستری به کارگردانی علی صادقیان/ یزد
مثل آب خوردن به کارگردانی مجید امیری/ گناباد
داشتن به کارگردانی سیدمرتضی سبزقبا/ آبادان
مادر مرده به کارگردانی حامد نجابت/ شیراز
بادیهنشین به کارگردانی عماد سلمانیان/ آبادان
سانس چهارم
روز زرد به کارگردانی علی شهابینژاد/ آبادان
مراسم پردهبرداری به کارگردانی مهدی بوستانی/ کرمان
چمدان به کارگردانی مهدی سیمریز/ مشهد
هراش به کارگردانی آذین حمیدنیا/ تربتحیدریه
آریو والیبال به کارگردانی محمد بخشی/ رفسنجان
راه بیپایان به کارگردانی پویا عباسی/ شیراز
بایرن مونیخ به کارگردانی نگین امینزاده/ شیراز
سومین روز جشنواره اروند همچنین با نشست تخصصی «ازعکاسی به سینما- فیلمسازی یک نفره» با حضورسیفا… صمدیان در نوبت صبح و« ارزشهای بصری وعوامل موثردر انتخاب عکس» با حضور مجید ناگهی در نوبت عصر همراه است و داریوش غریبزاده در ۲ جلسه صبح و بعدازظهر برای علاقهمندان کارگاه فیلمنامهنویسی با عنوان «تحلیل ساختار و عناصر مشترک داستان و فیلمنامه کوتاه» را برگزار میکند.
بزرگداشت امیر نادری و نمایش آثاری از این فیلمساز شهیر آبادانی در فضای باز نیز از جمله برنامههای مهم روز سوم است.
پنجاهوهشتمین جشنواره منطقهای سینمای جوان «اروند»، با حضور ۱۰ استان کشور توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اروند ازسوم تا ششم دیماه سال جاری در شهر آبادان درحال برگزاریاست.