کارگاه ایده یابی هادی مقدم‌دوست در مشهد برگزار شد/ کارگاه‌های جشنواره 100 ادامه دارد

آخرین اخبار

کارگاه ایده یابی هادی مقدم‌دوست در مشهد برگزار شد/ کارگاه‌های جشنواره 100 ادامه دارد
اخبار اخبار انجمن
۱۹ آذر ۱۴۰۱

کارگاه 2 روزه «از ایده تا فیلم‌نامه» فیلم‌های 100 ثانیه‌ای نهم و دهم آذر ماه با حضور هادی مقدم‌دوست، نویسنده و کارگردان، به همت دبیرخانه سیزدهمین جشنواره فیلم 100 و حوزه هنری خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از سیزدهمین جشنواره فیلم 100، هادی مقدم‌دوست در این کارگاه 2 روزه به آموزش ایده‌یابی برای فیلم‌های 100 ثانیه‌ای و عناصر شکل‌گیری یک فیلم‌نامه کوتاه کوتاه پرداخت و نمونه‌هایی از آنها را برای هنرجویان شرکت‌کننده در کارگاه بیان کرد.

مقدم‌دوست چهار عنصر موقعیت، شخصیت، مضمون و بیان را ارکان اصلی تشکیل‌دهنده یک فیلم‌نامه جهت تولید فیلم 100 ثانیه‌ای دانست و گفت: فیلم‌ساز در ساخت فیلم کوتاه کوتاه باید متوجه باشد که یک راوی است و در حال تعریف کردن حکایتی است که به تعریف کردن می‌ارزد، مهم این است که راوی بدون لکنت و با بیانی سلیس و جذاب داستان خود را روایت کند و تأثیرگذار باشد، خواه این داستان شخصیت‌محور باشد یا موقعیت‌محور.

در این کارگاه که در ادامه روند کارگاه‌های آموزشی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم 100 برگزار می‌شد تعدادی از ایده‌های شرکت‌کنندگان حاضر در کارگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این کارگاه با مشارکت دبیرخانه سیزدهمین جشنواره فیلم 100 و حوزه هنری خراسان رضوی با رویکرد فراتهران به همراه اکران آثار منتخب ادوار گذشته جشنواره فیلم 100 در سالن اجتماعات حوزه هنری خراسان رضوی برگزار شد.

همزمان با این کارگاه، محمدرضا خردمندان در اصفهان و محمد پایدار در قزوین کارگاه‌های آموزشی برگزار کردند و در ادامه این روند کارگاه‌های آموزشی دیگری در هفته‌های آینده در شهرهای مختلف برگزار خواهند شد که اطلاعات آن از طریق سایت جشنواره فیلم 100 به آدرس www.100fest.com و مراکز حوزه هنری هر استان اعلام خواهد شد.

نظرات کاربران

*
*
*