وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر گفت: فیلم کوتاه با بهره گیری از زبان جهان شمول می تواند، همزیستی و مقابله روستائیان و عشایر عزیز با کرونا را به نمایش گذاشته و تلاش کادر درمان کشور در دور دست ها را به تصویر بکشد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام محمد مهدی اسماعیلی به این جشنواره آمده است:

«روستا از دیرباز در فرهنگ این سرزمین کهن، مهد شکل گیری هویت مردمان ساده زیستی بوده است که صداقت و پاکی ویژگی مهم و ارزشمند آنان به شمار می رود. عشایر ایران اسلامی نیز همواره نماد سخت کوشی و زیست شرافتمندانه بوده اند. نگاه برآمده از این زندگانی، به ویژه در روزگار معاصر، نیاز اصلی بازگشت به ارزش های والای انسانی است و زمانی که این شیوه زندگی در قاب دوربین فیلم سازان نقش می بندد، پژواکی اثرگذار را نوید می دهد.

جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر، رخدادی نیک با هدف شناسایی برترین فیلم های کوتاه در گسترۀ ملی و زمینه ساز مواجهۀ فیلم سازان با زندگی روستائیان و عشایر ارجمند، به ویژه در رویارویی با دوران هجوم بیماری کرونا است.

این جشنواره با بهره برداری از زبان جهان شمول فیلم کوتاه، می تواند همزیستی و مقابله روستاییان و عشایر عزیز با کرونا را به نمایش گذاشته و تلاش کادر درمان کشور در دوردست ها را به تصویر بکشد.

برگزاری این رویداد ارزشمند با همکاری سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، ستاد برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر فعالیت حوزه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ جشنواره ای ملی، در قالبی نو با مشارکت آزاد فیلم سازان، نهادها، سازمان های دولتی و خصوصی که مطلوبیت و گستره آن را دو چندان می کند، شایسته ارج نهادن است.

اینجانب به کلیه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره ملی خداقوت و دست مریزاد گفته و برای آنان از خداوند متعال توفیق و سربلندی در اهداف بلندشان را آرزو می نمایم.»

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر، امروز با اکران 41 فیلم روی پرده سینما گلشن بجنورد آغاز شد.

دومین دوره از این جشنواره با حضور استان های کردستان، تهران، آذربایجان شرقی، زنجان، گلستان،کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، اصفهان، مازندران، اردبیل، یزد، خراسان شمالی،گیلان و کهکیلویه و بویر احمد و فیلم هایی در بخش های مستند، داستانی و پویانمایی از امروز در سینما گلشن بجنورد آغاز به کار کرده است.

لازم به ذکر است در حاشیه برگزاری این جشنواره چندین کارگاه آموزشی با حضور اساتید برجسته عرصه فیلم و سینما در این شهر برگزار خواهد شد.

«گواه» از روسیه جایزه گرفت
بررسی نحوه «صید ماهی بزرگ» توسط ...
برنامه رادیویی «سین» آغاز به کار...
فیلم کوتاه «یک لغزش کوچولو» راهی...
«ضد یخ» ایرانی در راه ارمنستان
«لاری» آماده نمایش شد/ جنگ خروس‌...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *