لادن ژافه‌وند مطرح کرد:

لادن ژافه‌وند، بازیگر سینما و تئاتر با بیان اینکه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران یکی از جشنواره‌هایی است که امید هنرمندان و فیلمسازان این عرصه به شمار می‌آید، گفت: باعث افتخار است که می‌توانم در مسیر تهیه و تولید فیلم کوتاه سهمی داشته باشم.

به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به نقل از صبا، لادن ژافه‌وند بازیگر سینما و تئاتر است که تجربه خود را در سینما با بازی در «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی آغاز کرد. او طی سال‌های حضورش در این عرصه در آثار سینمایی و همچنین فیلم‌های کوتاه زیادی به ایفای نقش پرداخته است.
ژافه‌وند درباره حضورش در عرصه سینما و دنیای تصویر به صبا گفت: من برخلاف میل باطنی‌ام و با اینکه اصلا به سینما فکر نکرده بودم، وارد این عرصه شدم. زمانی که فعالیتم را آغاز کردم، شاهد علاقه و شور و شعف فیلمسازان به ویژه هنرمندان جوان بودم.
او با اشاره به حضورش در چندین فیلم کوتاه ادامه داد: دیدن حس خوب فیلمسازان باعث شد تا برای همراهی بیشتر با آن‌ها پیشنهاد بازی در فیلم‌هایشان را بپذیرم. من که از نظر مالی نمی‌توانستم کمکی به فیلمسازان جوان کنم، پس سعی کردم با حضور در مقابل دوربین‌ شان تا حد امکان کمک کنم و انرژی‌ام را برای خلق شخصیتی که مدنظر داشتند، بگذارم.
این هنرمند افزود: من با تمام عشقم سر پروژه‌های تئاتر و فیلم می‌روم. خوشبختانه تاکنون بیشتر فیلم‌های کوتاهی که در آن‌ها حضور داشته‌ام به خوبی دیده شده و در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی درخشیده‌اند. باعث افتخار است که می‌توانم در مسیر تهیه و تولید فیلم کوتاه سهمی داشته باشم.
ژافه‌وند با اشاره به اینکه اکثر فیلمسازان این عرصه بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند، اظهار کرد: بیشتر افرادی که تاکنون با آن‌ها همکاری داشته‌ام نگاهی حرفه‌ای و دغدغه‌مند داشته‌اند. آن‌ها آثارشان را با توجه به تکنیک و در سطح حرفه‌ای جلوی دوربین می‌برند.
این بازیگر مطرح کرد: ممکن است در این میان افرادی هم باشند که کارشان نسبت به دیگران ضعیف‌تر باشد اما تنها دلیل این موضوع بی‌تجربگی آن‌هاست. قطعا نمی‌توان انتظار داشت کسی که برای اولین حضور خود به عنوان کارگردان پشت دوربین می‌رود، از همان ابتدا فوق‌العاده عمل کند. با این وجود باید به این هنرمندان جوان فرصت آزمون و خطا داد. به شخصه تلاش می‌کنم تا تجربیات حضورم در فیلم‌های سینمایی را با آن‌ها به اشتراک بگذارم.
او افزود: خوشبختانه همیشه همکاری‌های خوبی در زمینه فیلم کوتاه با هنرمندان این عرصه داشته‌ام. همکاری‌هایی که در بیشتر مواقع باعث می‌شود تا این عزیزان برای آثار بعدی‌شان نیز از من دعوت کنند. گاهی این سعادت را دارم که کنارشان باشم و گاهی هم با توجه به حضور در آثار دیگر برایم مقدور نیست.
این بازیگر درخشش فیلم‌های کوتاه ایرانی را در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی افتخارآفرین دانست و ادامه داد: حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی بسیار ارزشمند است. این جشنواره‌ها باعث می‌شود تا جوانان به خوبی دیده شوند و آثارشان را به دیگران معرفی کنند.
او بیان کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران یکی از جشنواره‌هایی است که امید هنرمندان و فیلمسازان این عرصه به شمار می‌آید. برگزارکنندگان این رویداد باعث می‌شوند هنرمندان چه در ایران و چه در دیگر کشورها به خوبی دیده شوند. قطعا دیده شدن آن‌ها باعث رشد کاری و همچنین داشتن پیشنهاد حضور برای پروژه‌های دیگر خواهد شد.
ژافه‌وند با اشاره نقش موثر انجمن جوانان سینمای جوانان ایران در تولید فیلم کوتاه گفت: این انجمن تا جایی که توانسته است با بچه‌ها همراهی می‌کند تا بتوانند به تهیه و تولید آثارشان بپردازند. امیدوارم عزیزانی که در این حوزه زحمت می‌کشند، بتوانند بیش از پیش به هنرمندان کمک کنند چون آن‌ها شایسته دیده شدن هستند.
او ادامه داد: حمایت انجمن سینمای جوانان ایران باعث امیدواری فیلمسازان می‌شود. تنها با همراهی و حمایت است که آن‌ها برای ادامه فعالیت امیدوار خواهند شد و برای رسیدن به مراحل بالاتر تلاش می‌کنند.
ژافه‌وند در پایان گفت: من تنها یکبار به صورت حضوری به واسطه بازی در یک فیلم کوتاه به محل برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران رفتم. حال و هوای این رویداد برایم بسیار جذاب بود و حس خوبی داشت. به نظرم هنرمندان در جشنواره‌ها به تبادل نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود می‌پردازند که قطعا در رشد کمی و کیفی آثارشان در سال‌های دیگر تاثیر می‌گذارد.
چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

غلامرضا نعمت‌پور: کیفیت مطلوب آث...
جشنواره تهران گفت‌وگوی بین نسل‌ه...
پوستر شصت‌وهفتمین جشنواره منطقه‌...
فراخوان شرکت در پیچینگ ویژه چهلم...
سینمای کوتاه ژنریک به تنوع در سی...
فیلم کوتاه «دم‌سیاه» آماده نمایش شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *