هفته سینمای ایران در عراق برگزار می‌شود / ارائه دانش فنی و تخصصی از طریق ظرفیت انجمن سینمای جوانان ایران

هفته سینمای ایران در عراق برگزار می‌شود / ارائه دانش فنی و تخصصی از طریق ظرفیت انجمن سینمای جوانان ایران
اخبار اخبار انجمن
۰۱ مرداد ۱۴۰۱

 

رئیس سازمان سینمایی کشور به منظور گسترش همکاری‌های دو جانبه در حوزه فرهنگ و سینما و امضای تفاهمنامه همکاری به کشور عراق سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی در سفر به عراق، با استقبال معاون وزیر فرهنگ و گردشگری و رئیس امور سینمایی‌ این کشور روبه رو و با حضور در محل شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس‌، به این دو شهید بزرگوار ادای احترام کرد.

رئیس سازمان سینمایی کشور به درخواست حسن ناظم وزیر فرهنگ و گردشگری عراق از محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای گسترش همکاری‌های دو جانبه در حوزه فرهنگ و سینما، جهت امضای تفاهمنامه همکاری به مدت سه روز به بغداد سفر کرد.

وی ظهر امروز در فرودگاه بغداد مورد استقبال نوفل ابورغیف معاون وزیر فرهنگ ، گردشگری و آثار تاریخی عراق، احمد حسن موسی رئیس اداره سینمایی و تئاتر عراق و حمزه نجاتی وابسته فرهنگی ایران در بغداد قرار گرفت.

گفتنی است سفر رئیس سازمان سینمایی در راستای تداوم، گسترش و تقویت همکاری‌های دو جانبه فرهنگی و سینمایی دو کشور و پیرو دعوت رسمی وزارت فرهنگ و جهانگردی و امور سینمایی عراق صورت گرفت.

حضور در هفته سینمای ایران در بغداد، امضای تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تبادل، نمایش و عرضه تجاری آثار سینمایی «بلند، مستند، کوتاه و به‌ویژه، کودک و نوجوان»، زمینه‌سازی برای حضور سینماگران، برگزاری هفته‌های فیلم، ارائه دانش فنی و تخصصی از طریق ظرفیت انجمن سینمای جوانان ایران برای اعزام استاد و مربی تخصصی در زمینه آموزش به عراق، تقویت شرایط انجام پروژه‌های تولید مشترک بر اساس مفاهیم و موضوعات منطقه‌ای و راهبردی، هم‌فکری در زمینه برگزاری هفته‌های فیلم مشترک، پیشنهاد برای توسعه زیرساخت سینمایی عراق با بهره‌گیری از تجارب موسسه سینماشهر و بخش خصوصی سینمای ایران و غیره از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در این سفر است.

لازم به ذکر است در هفته سینمای ایران در بغداد ۸ فیلم کوتاه و ۴ فیلم سینمایی از ایران به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*