نمایش «پوتین» در تورنتو

نمایش «پوتین» در تورنتو
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۳۰ بهمن ۱۴۰۱

انیمیشن کوتاه «پوتین» ساخته سیدمحسن پورمحسنی شکیب به یک جشنواره بین‌المللی دیگر راه پیدا کرد.

 

به گزارش انجمن سینمای جوانان ایران، انیمیشن کوتاه «پوتین» به کارگردانی سیدمحسن پورمحسنی شکیب و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر رشت توانست در بخش مسابقه هشتمین دوره از جشنواره بین‌المللی انیمیشن هنری تورنتو (کانادا) حضور یابد.

این جشنواره رویدادی فرهنگی – هنری است که با هدف حمایت از انیمیشن‌سازان جوان و با استعداد که به خلق آثار مبتکرانه می‌پردازند، هر سال در کانادا برگزار می‌گردد.

پوتین  پیش از این در بخش مسابقه اصلی جشنواره های اسکاری لِبو (شیلی)، انیمایو (اسپانیا)، گوادالاخارا (مکزیک)، اسپارک انیمیشن (کانادا)، کودکان شیکاگو (آمریکا)، فیلم کوتاه تهران و غیررقابتی ازمیر (ترکیه) به نمایش درآمده است.

همچنین پس از حضور در لیست مقدماتی چهل‌ونهمین دوره «اسکار دانشجویی»، توانست برای اولین بار در تاریخ انیمیشن و فیلم کوتاه ایران به عنوان فینالیست در لیست نامزدهای بخش دانشجویی آکادمی اسکار قرار بگیرد.

در خلاصه این انیمیشن آمده است که: «پرنده‌ای در شهری جنگ‌زده که در آن چیزی جز اجساد مرده نیست، به دنبال غذا می‌گردد تا به جوجه‌هایش غذا بدهد …»

از عوامل سازنده انیمیشن پوتین می‌توان به نویسنده و کارگردان: سید محسن پورمحسنی شکیب، کارگردان هنری: پژمان ماله‌میر، تهیه‌کنندگان: انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر رشت و سید محسن پورمحسنی شکیب، انیمیشن و استوری‌بورد آرتیست: پژمان ماله‌میر، طراح کاراکتر و پس زمینه: پژمان ماله‌میر، رنگ آمیزی: مریم جعفری، طراحی و ترکیب صدا: محمد زمان‌ثانی، فولی افکت: مریم یعقوبی و پخش کننده: درگاه فیلم ایران (علیمحمد اقبالدار) اشاره کرد.

این جشنواره بین‌المللی در تاریخ 13 تا 18 فوریه 2023 برگزار شد.

نظرات کاربران

*
*
*