نمایش «باران آهسته می‌بارد» در قاره سیاه

نمایش «باران آهسته می‌بارد» در قاره سیاه
اخبار انجمن
۱۶ آذر ۱۳۹۷

فیلم کوتاه «باران آهسته می‌بارد» ساخته سعید نجاتی درجشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه “Smartphone” نیجریه روی پرده می‌رود.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «باران آهسته می‌بارد» به کارگردانی سعید نجاتی در ادامه حضورهای بین‌المللی خود این بار در نیجریه به نمایش درمی‌آید. این فیلم به نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه “Smartphone” نیجریه راه یافته است.

نیجریه در جایگاه دومین تولیدکننده صنعت فیلم جهان  به نام نالیوود قرار دارد و در  این دوره از جشنواره میزبان فیلم‌های گوشی‌های هوشمند  با هدف نمایش استعدادهای جدید با ابزارهای ساده خواهد بود. فستیوال”Smartphone” در نظر دارد پلت‌فرمی برای ارائه ایده‌ها، استعدادها و خلاقیت‌های فیلم‌سازان وعلاقه‌مندان  فراهم کند. 

فیلم کوتاه «باران آهسته می‌بارد» نخستین محصول مشترک انجمن سینمای جوانان قم و شهرداری ازمیر ترکیه است که در ازمیر ترکیه و در سال ۲۰۱۶ به تولید رسیده است. این فیلم روایت دانش‌آموزانی است که قصد کمک کردن به معلم خود را دارند.

از عوامل این فیلم می‌توان به طراح صحنه و کارگردان: سعید نجاتی، نویسنده: آرش رواده، تدوین‌گر: سعید نجاتی و عماد خدابخش، تصویر و نور: آدم چنه‌لی، صدابردار: مجید نجاتی، صداگذار: بهروز شهامت، جلوه‌های ویژه بصری: سیدحسن جوادی اشاره کرد.

گفتنی‌است، «باران آهسته می‌بارد» در حضورهای متعدد بین‌المللی خود توانسته است جوایزی از جمله تندیس بهترین فیلم جشنواره جهانی حقوق بشر نپال، تندیس بهترین تدوین از جشنواره بیگ بنگ یونان، تندیس بهترین فیلم از نگاه مخاطبین جشنواره بیگ بنگ، نشان ویژه «دیوید زودان» و تندیس ویژه هیئت داوران بخش بین‌الملل مذهب امروز ایتالیا و بهترین کارگردانی جشنواره کودک و نوجوان اصفهان را دریافت کند.

اولین دوره جشنواره جهانی “Smartphone” از ۱۴ تا ۱۶ دسامبر ۲۰۱۸ (۲۳ تا ۲۵ آذر۱۳۹۷» در لاگوس نیجریه برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

*
*
*