انیمیشن کوتاه «آدم خانگی» به کارگردانی مرضیه ابرارپایدار به ۲ جشنواره «آریزونا» آمریکا و «سینماپلانت» مکزیک راه یافت.

به گزارش  روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دومین دوره جشنواره انیمیشن «آریزونا» طی روزهای ۱۱ و ۱۲ فروردین ‌ ۹۷ در کشور آمریکا برگزار می‌شود و فیلم «آدم خانگی» ساخته مرضیه ابرارپایدار، در بخش آثار انیمیشن کوتاه زیر ۱۵ دقیقه  این رویداد به نمایش درمی‌آید.

«آدم خانگی» سپس در دهمین دوره جشنواره فیلم‌های محیط زیستی «سینماپلانت» مکزیک به روی پرده می‌رود. این جشنواره از ۴ تا ۹ اردیبهشت ۹۷ در شهر «مورلوس» مکزیک برگزار می‌شود و فیلم‌هایی با موضوع محیط زیست و فرهنگ و طبیعت را به نمایش درمی‌آورد.

انیمیشن «آدم خانگی» داستان یک مرد فروشنده حیوانات است که در مغازه‌اش به خواب رفته و خود را گرفتار در قفس حیوانات و کابوسی ترسناک می‌بیند. او در پی نجات از حیوانات می‌گریزد، ولی هربار به مانعی برخورد می‌کند.

این انیمیشن پیش‌تر موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و بهترین شخصیت‌پردازی جشنواره کانتربری Canterbury انگلیس، بهترین فیلم انیمیشن جشنواره «لارگو» سوئیس و بهترین انیمیشن جشنواره بین‌المللی NEZ هند شده است. این فیلم در جمع ۱۰ فیلم انیمیشن برتر جشنواره محیط زیست و طبیعت «اینسبرگ» هم قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه از جشنواره جهانی فیلم محیط زیستی «کوالالامپور» شد.

«آدم خانگی» در جشنواره‌ کارتون و انیمیشن سئول SICAF، جشنواره فیلم‌های بسیار کوتاه «سئول» کره‌ جنوبی، جشنواره فیلم‌های فانتزی Sick Chick آمریکا و جشنواره محیط زیستی «بارسلونا» اسپانیا نیز به نمایش درآمده است.

 

اعلام جزئیات «دوره جامع عکاسی» ا...
جشنواره بین‌المللی فیلم حوا با م...
فیلم کوتاه «ناسوخ» وارد پیش تولی...
«گواه» از روسیه جایزه گرفت
چگونه باید به ایده برای تولید فی...
برنامه رادیویی «سین» آغاز به کار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *