نشست هم‌اندیشی مدیران انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره رضوی برگزار شد / تأکید بر اولویت‌های مضمونی در جشنواره فیلم کوتاه رضوی 

نشست هم‌اندیشی مدیران انجمن سینمای جوانان ایران و جشنواره رضوی برگزار شد / تأکید بر اولویت‌های مضمونی در جشنواره فیلم کوتاه رضوی 
اخبار اخبار انجمن
۰۲ مهر ۱۳۹۹

 

نشست هم‌اندیشی درباره تفاهم نامه انجمن سینمای جوانان ایران با چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی برگزار و درباره بخش‌های مختلف گفت‌وگو شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی، نشست هم‌اندیشی مدیران انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی در انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.

در این جلسه که با حضور سیدصادق موسوی مدیرعامل، سعید پوراسماعیلی مدیر فرهنگی و آموزش، آرش رصافی معاون تولید و پشتیبانی و سهیلا عسکری مدیر امور جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان و سعید نجاتی دبیر جشنواره برگزار شد، به مواردی از جمله ۱۰ فیلمنامه منتخب با موضوع سیره عملی و علمی امام رضا(ع) که بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) نیز از ساخت‌شان حمایت می‌کند، زمان‌بندی و شرایط ساخت و تفاهم‌نامه همکاری میان جشنواره فیلم کوتاه رضوی و انجمن سینمای جوانان ایران اشاره شد. همچنین دبیر این رویداد سینمایی گزارشی از عملکرد جشنواره در بخش‌های مرتبط با این تفاهم‌نامه ارائه کرد.

سیدصادق موسوی در این نشست با اشاره به اهمیت و ضرورت ساخت فیلم‌هایی درخور و ارزشمند با مضامین دینی توضیح داد: امیدوارم نتیجه حمایت از فیلمنامه‌های با مضمون سیره امام رضا(ع) تولید آثاری باشد که در حافظه فیلم کوتاه سینمای ایران به یاد ماندنی شود و بتوانیم دین‌مان را به جایگاه بلند حضرت ادا کنیم.

آرش رصافی عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم کوتاه رضوی نیز عنوان کرد: همکاری انجمن سینمای جوانان ایران با جشنواره فیلم کوتاه رضوی خروجی مثبتی دارد؛ از این جهت که فیلم‌هایی با مضامین مورد نظر دینی و مذهبی و اولویت‌هایمان به دنبال این همکاری مورد تاکید قرار گرفته و ساخته می‌شود.

سهیلا عسکری عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم کوتاه رضوی نیز پیشنهاد داد در پلتفرم‌های جدید طراحی شده توسط انجمن سینمای جوانان ایران آثار منتخب جشنواره فیلم کوتاه رضوی نمایش داده شود.

سعید پوراسماعیلی که مدیریت آموزش جشنواره را نیز برعهده دارد، بر موضوعات و مضامین کارگاه‌های آموزشی در جشنواره فیلم کوتاه رضوی تاکید کرد و گفت:  ۸ کارگاه تخصصی با حضور ۱۵ مدرس در رشته های مختلف فیلم‌سازی در جریان برگزاری است که اولین آن‌ها هفته گذشته برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت.

سعید نجاتی دبیر چهاردهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی نیز درباره کیفیت برگزاری اولین کارگاه فیلم‌سازی این رویداد با حضور مجید برزگر و استقبال هنرجویان در گرگان توضیح داد.

وی درباره کارگاه فیلم‌سازی با موبایل نیز بیان کرد: این کارگاه برای عموم مردم به صورت آنلاین یا حضوری ۴ ساعت آموزش را به صورت رایگان به علاقه‌مندان ۵ استان گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران و قم ارائه می‌دهد.

آخرین مهلت ارسال اثر به چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی یکم آذر ۹۹ است.

این جشنواره شامل 5 بخش فیلم کوتاه(داستانی، مستند، پویانمایی)، فیلمنامه، فیلم‌سازان نوجوان، بخش ویژه و بخش جنبی است.

فراخوان این رویداد سینمایی در سایت www.golestan.shamstoos.ir  قرار دارد.

نظرات کاربران

*
*
*
 1. ۰۶ مهر ۱۳۹۹
  admin-avatar
  Morgan

  Great article! That is the type of information that should be shared around
  the web. Shame on Google for now not positioning this publish higher!
  Come on over and consult with my website . Thank you =)

  Also visit my blog - starjack io