نشست صمیمی فیلم‌سازان و عکاسان همدانی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی

نشست صمیمی فیلم‌سازان و عکاسان همدانی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی
اخبار دفاتر
۰۲ آبان ۱۳۹۷

فیلم‌سازان و عکاسان انجمن سینمای جوانان همدان با مدیرکل ارشاد این استان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، علیرضا درویش‌نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در نشست صمیمی با فیلم‌سازان و عکاسان انجمن سینمای جوان همدان اظهار کرد: اگر گاهی اوقات در زمینه‌ فرهنگ و هنر حمایتی انجام نمی‌شود، به دلیل این است که نگرشی در این زمینه وجود ندارد. وقتی دیدگاه در مورد پدیده‌ای حاکم نباشد، رفتارها رفع تکلیفی و سطحی انجام خواهد شد. من مخالف این نگرش هستم و تلاش خواهم کرد تا شرایط فرهنگی و هنری استان بیش از گذشته ارتقاء یابد.

وی با بیان اینکه هنر مقوله ارباب- رعیتی نیست و به نگاه باز و نگرش وسیع نیاز دارد، خاطرنشان کرد: معتقدم پایه اصلی توسعه پایدار، فرهنگ و هنر است؛ رخوت در فرهنگ و هنر یعنی رخوت در اندیشه آدمی. برای مثال نمی‌توانی بگویی چشمه‌ای هست اما جوشش ندارد. چشمه‌ای که جریان نداشته باشد، چشمه نیست!

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: آثار قابل توجهی در زمینه فیلم و عکس مورد حمایت قرار گرفته و با رایزنی با سازمان فرهنگ و ارتباطات، هنرمندان برای ارائه و فروش آثارشان به کشورهای خارجی اعزام می‌شوند.

درویش‌نژاد همچنین از انتشار کتاب عکس همدان خبر داد و گفت:   هر عکسی که در حوزه آیین‌ها، سنت‌ها و فرهنگ عامه وجود  دارد، باید با مدیریت سینمای جوان جمع‌آوری شود و با حمایت اداره ارشاد کتاب عکس همدان منتشر شود.

در ابتدای این نشست فیلم‌سازان و عکاسان دفتر ، مسائل و مشکلات را  با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان درمیان گذاشتند . علیرضا درویش‌نژاد که مدت کوتاهی‌است سکان مدیریت فرهنگی استان را در دست گرفته،  اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای بسیار نزدیک برای بهبود شرایط و حمایت‌های مادی و معنوی از فیلم‌سازان و هنرمندان سینمای جوان اقداماتی اساسی صورت گیرد.

نظرات کاربران

*
*
*