نخستین هم‌اندیشی جشنواره «بیطار» در استان همدان برگزار شد

آخرین اخبار

نخستین هم‌اندیشی جشنواره «بیطار» در استان همدان برگزار شد
اخبار انجمن اخبار دفاتر
۲۹ مرداد ۱۳۹۶

نشست هم‌اندیشی و تور تخصصی جشنواره فیلم و عکس «بیطار» با حضور فیلم‌سازان و عکاسان انجمن سینمای جوانان استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، اولین نشست هم‌اندیشی با هدف آشنایی هنرمندان با وظایف سازمان دامپزشکی و حضور در نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس بیطار در همدان برگزار شد.

 امیرحسین مکاری، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان همدان در ابتدای نشست ضمن خوش‌آمدگویی و معرفی فعالیت‌ها و برنامه‌های اجرایی دامپزشکی استان گفت: پرسنل دامپزشکی سربازان گمنام عرصه بهداشت و سلامت جامعه هستند و نقش مهم و اثر بخشی در امر ارتقاء بهداشت، امنیت غذایی و سلامت جامعه دارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۸۶۹ بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد ، نظارت بر تولید، توزیع، بسته بندی و عرضه محصولات خام دامی را از وظایف دامپزشکی اعلام کرد  و گفت:  در سه ماهه نخست امسال بیش از ۱۳۳ تن از فراوردهای دامی ناسالم در شهر همدان شناسایی و معدوم شده است .

در ادامه ناصر باکیده، دبیر جشنواره بیطار به اهمیت و تاثیر گذاری بالای هنر در افکار عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این نشست و تور، معرفی وظایف سازمان دامپزشکی از طریق برگزاری نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس بیطار و ایجاد ارتباط و تعامل با هنرمندان در سراسرکشور  است.

حبیب‌اله حیدری، مدیر انجمن سینمای جوانان استان نیز در ادامه عنوان کرد: آنچه از دیر باز رابطه انسان و حیوان را شکل داده، زنجیره غذایی بوده اما طی یک دهه اخیر روابط عاطفی و حمایتی انسان با حیوانات رنگ بیشتری به خود گرفته و این مهم قطعا در تولید آثار فرهنگی و هنری از قبیل فیلم و عکس با هدف آگاهی‌رسانی و فرهنگ‌سازی نقش بسیار مهمی را ایفا خواهدکرد.

در ادامه فیلم‌سازان و عکاسان جوان  با حضور در کشتارگاه صنعتی دام، دامپروری صنعتی، بسته‌بندی و فراوری مواد غذایی، آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان و کلینیک دامپزشکی دام کوچک بازدید و از نزدیک با فعالیت‌های دامپزشکی آشنا شدند.

 

 

نظرات کاربران

*
*
*