نخستین حضور جهانی فیلم کوتاه «ریست» در آمریکا

آخرین اخبار

اخبار انجمن
۱۴ مرداد ۱۳۹۸

فیلم کوتاه «ریست» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس و تهیه‌کنندگی حسن هندی و آرش عباسی  در نخستین حضور جهانی خود به جشنواره بین‌المللی اَلدِر در آمریکا راه یافت.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «ریست» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس و تهیه‌کنندگی حسن هندی و آرش عباسی که نیمه دوم سال گذشته مقابل دوربین رفته بود، با اتمام مراحل فنی‌اش در نخستین حضور جهانی خود به اولین دوره جشنواره بین‌المللی اَلدِر در آمریکا راه یافت.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه اَلدِر (AISFF) به جشن فیلم کوتاه اختصاص دارد و یک رویداد چند روزه است که از بیست و ششم تا بیست و نهم سپتامبر در شیکاگو، ایالت ایلینویز برگزار می‌شود. این فستیوال به حمایت از فیلم‌سازان اختصاص دارد و به آنها فرصتی می دهد تا آثارشان را به نمایش بگذارند و بکوشند الهام بخش‌ترین و تأثیرگذارترین صدای خود را از طریق آثار خود به گوش مخاطبان خود برسانند.

پخش بین‌المللی «ریست» به عهده گروه پخش شمید با مسئولیت نوید نیکخواه آزاد است.

معصومه عزیزمحمدی، آروین عدنانی و رایکا ابراهیمی بازیگران این اثر هستند.

«ریست» نوشته علی شمس داستان کسانی است که جز خودشان کسی را ندارند. شمس در جشنواره‌ تئاتر فجر سال گذشته توانست جایزه بهترین نمایشنامه را از آن خود کند.

پیش از این فیلم کوتاه «سورپرایز» به کارگردانی علی شمس و تهیه‌کنندگی حسن هندی توانست در فستیوال‌های مهمی چون فیلم گرانادا، ود میلان، گلوب سینما فرانسه، مدیا فستیوال مجارستان، مراکش و… حضور پیدا کند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از:

مدیر فیلمبرداری: ایمان سرمستی، مدیر صدابرداری: فرشید احمدی، دستیار و برنامه‌ریز:سمیرا شکوری، طراحی و ترکیب صدا: اردلان کیان ارثی، تدوین: علی فتحی، تصحیح رنگ: سامان مجدوفایی دستیار: پگاه حامد، مسترینگ: آرش کاظم‌زاده – مهدی فرهنگ، مدیر تولید: حسین هندی، طراح گریم: ثمین سالک، عکس: محسن هندی طراح پوستر:حامد کاظمی.

نظرات کاربران

*
*
*