در نشست انتقال تجربه انجمن سینمای جوانان اهواز بررسی شد:
«مواجهه با شخصیت در فیلم مستند»

آخرین اخبار

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>در نشست انتقال تجربه انجمن سینمای جوانان اهواز بررسی شد:</span><br/>«مواجهه با شخصیت در فیلم مستند»
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

سومین نشست از مجموعه نشست‌های انتقال تجربه با حضور سیدحمید موسوی با موضوع «مواجهه با شخصیت در فیلم مستند» در انجمن سینمای جوانان دفتر ویژه اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، دراین نشست استاد موسوی با بیان اهمیت فیلمنامه در سینمای مستند، عنوان کرد:  فیلم مستند را واقعیت شکل نمی‌دهد، بلکه کشاکش و درگیری ما با واقعیت، سازنده‌ی فیلم مستند ما است و این “ما” و “من” باید برای شروع فیلم‌برداری‌اش، تکلیف خود را با خیلی چیزها روشن کرده باشد.

وی در ادامه گفت: طراحی و فیلمنامه در سینمای مستند، حاصل روشنی تکلیف فیلم‌ساز، به صورت نوشته یا نقش‌بسته در ذهن و خاطر او، پیش از شروع فیلم‌برداری است.

به نظر موسوی مهم آن است که ناظر واقعیت‌ها کیست، چگونه به آن نگاه می کند و آدم‌ها و قصه‌های‌شان را چگونه در اثر خود بازتاب می‌دهد.

این نشست مطابق چهارشنبه‌های هر هفته، ۲۵خرداد ساعت۱۸:۳۰ در دفتر ویژه اهواز با حضور پرشور فیلم‌سازان و هنرجویان و علاقمندان به صورت رایگان برگزار شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*