مرور فیلم های مردم شناسی و مردم نگاری استان گیلان

مرور فیلم های مردم شناسی و مردم نگاری استان گیلان
اخبار اخبار انجمن
۱۵ دی ۱۳۹۷

فیلم‌های مردم شناسی و مردم نگاری استان گیلان در بخش ویژه نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش نمایش داده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از  روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم وارش،  این جشنواره در هر دوره به یکی از استان های کشور توجه می کند. نهمین دوره از این رویداد فرهنگی با هدف  تقویت و حمایت از آثاری با محوریت مردم شناسی و تاکید بر موضوع فرهنگ عامه، فیلم های مردم شناسی و مردم نگاری استان گیلان را نمایش خواهد داد.

بدیهی است که فیلم های ارسال شده به دبیرخانه جشنواره به انتخاب دبیر این رویداد هنری معرفی و در بخش ویژه نمایش داده خواهد شد.

این دوره از جشنواره بین المللی فیلم وارش با موضوعات سنت های رفتاری، گفتاری و زیستی برگزار می شود.

بر طبق فراخوان جشنواره سنت های رفتاری شامل فیلم هایی با موضوع آیین ها، انگاره ها، آداب و رسوم، عرف و عادات، جشن های ملی و مذهبی، بازی های عامیانه و… می شود.

فیلم هایی با محوریت قصه‌های عامیانه، داستان های اخلاقی، حکمت آمیز و عاشقانه، لالایی ها، آواها و نواها، ترانه ها، مرثیه ها، اشعار بومی، افسانه های کهن و مثل و تمثیل و… در گروه سنت های گفتاری قرار می گیرند.

همچنین سنت های زیستی در برگیرنده فیلم هایی با محوریت معماری بومی، شیوه‌های تولید در زندگی کشاورزی، دامداری و صیادی و بهره برداری از جنگل، صنایع دستی و دست بافته ها و پوشاک، فرهنگ غذاهای بومی، بازار و مبادله است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷ در سایت جشنواره، www.vareshfestival.com ثبت نام کرده و پس از آن تا ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۷، نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش اردیبهشت ۱۳۹۸ در استان مازندران برگزار می شود.

نظرات کاربران

*
*
*