مجید برزگر با مهر مطرح کرد؛ ویژگی مهم «فیلم کوتاه» رهایی فیلمساز است/دستاوردی ویژه برای سینما

مجید برزگر با مهر مطرح کرد؛ ویژگی مهم «فیلم کوتاه» رهایی فیلمساز است/دستاوردی ویژه برای سینما
اخبار اخبار انجمن
۱۵ تیر ۱۴۰۰

مجید برزگر تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان سینما ثبت جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در فهرست رویدادهای موردتأیید اسکار را دستاوردی مهم برای سینمای ایران توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مجید برزگر تهیه کننده، نویسنده و کارگردان سینما در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تبریک دستاورد پیوستن جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به فهرست جشنواره‌های مورد تأیید اسکار بیان کرد: این اتفاق را به مجموعه فیلم کوتاه ایران از سازندگان و تهیه کنندگان گرفته تا مدیران سینمای کوتاه و انجمن سینمای جوانان ایران در سال‌های گذشته تا امروز تبریک می‌گویم.

وی افزود: اضافه شدن به جمع جشنواره‌های مورد تأیید اسکار دستاورد مهمی برای سینمای ایران است و اینکه نگاه فیلمسازان جهان را به این رویداد بیش از قبل معطوف می‌کند، یک امتیاز محسوب می‌شود. همزمان نشان می‌دهد و تأیید می‌کند که جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال‌های اخیر به شکل حرفه‌ای برگزار شده و کارش را در بخش بین‌الملل به درستی انجام داده است.

برزگر تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران سعی کرده است انتخاب‌های درستی در داوران و برگزاری ورک‌شاپ ها داشته باشد و دستاورد امروز آن مدیون نسلی از مدیران انجمن سینمای جوان ایران از حوزه‌های تولید تا آموزش و مدیرعامل است. همچنین همه کسانی که در این مجموعه فعالیت کرده‌اند. اگرچه مجموعه انجمن سینمای جوانان ایران یک اداره است اما جنس کسانی که آنجا کار می‌کنند، جنسی علاقه‌مند و دغدغه‌مند و آگاه به سینمای کوتاه هستند. کسانی که خود سال‌ها درگیر فیلم کوتاه بوده‌اند و سینما ذهنیت شأن است.

کارگردان «یک شهروند کاملاً معمولی» با تبریک راهیابی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به لیست جشنواره‌های واجد شرایط اسکار به فیلمسازان فیلم کوتاه بیان کرد: قبل از هر چیز هم باید این موفقیت را به فیلمسازان سینمای کوتاه تبریک گفت و حالا جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مسیر درست‌تری را پیش رو دارد؛ از این نظر که جشنواره باید بیش از قبل در اسلوبی حرفه‌ای تر طراحی و برگزار شود.

وی افزود: این طراحی اصولی و حرفه‌ای باید در سطوح مختلف از شورای سیاستگذاری و هیأت‌های اجرایی گرفته تا دبیری جشنواره و هیأت‌های داوری و همه بخش‌ها خود را نشان بدهد. ویژگی مهم فیلم کوتاه در رهایی و آزادی فیلمسازان در مرحله ساخت آن تعریف می‌شود؛ آزادی از نظر مضمون و فرم تا نگاه سینمایی و لازم است جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در حذف جریان سانسور از این به بعد کوشا باشد تا بتوانیم جشنواره‌ای واقعاً جهانی داشته باشیم، پذیرای دیدگاه‌ها و نگاه‌های وسیع‌تری شویم و مطمئن باشیم جامعه فیلمسازان کشورمان خود به قواعد و ضوابط آگاه هستند و آن را رعایت می‌کنند.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در دستاوردی مهم از ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ به جمع ۱۲۷ جشنواره مورد تأیید آکادمی اسکار راه یافته است.

 

نظرات کاربران

*
*
*