در دیدار محمد خزاعی با وزیر فرهنگ و گردشگری عراق عنوان شد:
لزوم ایجاد ساختار آموزشی سینمای جوان ایران در عراق

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>در دیدار محمد خزاعی با وزیر فرهنگ و گردشگری عراق عنوان شد:</span><br/>لزوم ایجاد ساختار آموزشی سینمای جوان ایران در عراق
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

رئیس سازمان سینمایی در دیدار با وزیر فرهنگ ‌‌گردشگری عنوان کرد: مدل آموزشی سینمای جوان می تواند الگوی مناسب و مطلوبی در زمینه آموزش فیلمسازی به جوانان و نوجوانان عراقی باشد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی،محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در جریان سفر به عراق با «حسن ناظم» وزیر فرهنگ ‌‌گردشگری عراق دیدار کرد.

در این دیدار «حسن ناظم» با اشاره به همکاری های مشترک ایران و عراق در عرصه های مختلف سینمایی و انتقال تجربه های سینمایی این دو کشور به یکدیگر، گفت: خدا را شاکرم که سفر اخیر هیأت عراقی به تهران تشریفاتی نبود و در آن بر برنامه های متعددی توافق شد که بخشی از نتایج آن را امروز شاهد هستیم و آن هم حضور شما و هیات همراه و سینماگران ایرانی در بغداد است.

وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، میزبانی‌بغداد از هفته فیلم های سینمایی ایران با حضور کارشناسان و متخصصان و استقبال و انعکاس خوب آن در جهان را از دیگر دستاوردهای سفر همکاری با تهران خواند.

وی ادامه داد: امیدواریم از همین هفته فیلم، ساخت یک پروژه که قرار است ثبت و مستندی از مرحله مقابله با داعش در عراق را به دور از تحریف های تاریخی را به تصویر بکشد، آغاز شود.

ناظم همچنین خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود با همکاری موثر ایران با عراق، فیلم سینمایی مشترکی علیه داعش ساخته شده و‌ درباره مبارزه با داعش با حضور عوامل ایرانی و عراقی به محصولات مشترکی دست یابیم.

وی ضمن تمجید از سینمای ایران تاکید کرد: امضای تفاهم نامه فیمابین کمک می کند تا شاهد انتقال خدمات و تجربه های فیلمسازان ایرانی و عراقی به دو کشور باشیم.

وی افزود: موضوعات بسیاری میان دو ملت‌وجود دارد که پرداختن به آن ها باعث نزدیکی و دوستی بیش تر خواهد شد.

وزیر فرهنگ ‌‌گردشگری عراق با اشاره به نمایش فیلم هناس در بغداد خاطرنشان ساخت: باید خاطره شهیدان را همیشه بیاد داشته باشیم و سینما و تصویر می توانند این خاطرات را زنده نگه دارند.

در این دیدار محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی گفت: خوشبختانه به دلیل اشتراکات بسیاری که دو ملت ایران و عراق دارند زمینه های همکاری و تعاملات خوبی در حال شکل گرفتن است و نمونه آن را امروز در هفته فیلم سینمایی ایران در قلب بغداد می بینیم.

 

مدل آموزشی سینمای جوان، الگوی مناسبی در آموزش فیلمسازی است

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اهمیت گسترش تعاملات و مفاهمه های دو‌ ملت بر لزوم توسعه ساختارهای همکاری تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: گفتگو و تبادل نظرهای خوبی صورت گرفته و دو‌ کشور می توانند در زمینه حضورهای جشنواره ای، تولیدات مشترک، عرضه خدمات آموزشی و اعزام استاد و پخش و عرضه محصولات سینمایی و تصویری همکاری گسترده ای داشته باشند.

وی با اشاره به ضرورت گسترش فیلمسازی در عراق به ماهیت و کارکرد ساختار آموزشی انجمن سینمای جوان در ایران پرداخت و گفت: مدل آموزشی سینمای جوان می تواند الگوی مناسب و مطلوبی در زمینه آموزش فیلمسازی به جوانان و نوجوانان عراقی باشد.

خزاعی از آمادگی ایران برای میزبانی از گروه های جوان‌هنرجویی برای آموزش تصریح کرد: این الگویی مناسبی برای تربیت کیفی سینما در مقیاس وسیع است و انجمن سینمای جوانان ایران آمادگی ارائه خدمات در این زمینه را دارد.

رئیس سازمان سینمایی ضمن استقبال از تولیدات مشترک به موضوعاتی چون مقاومت در برابر داعش، حماسه راهپیمایی اربعین، عید غدیر خم، سلمان فارسی و … اشاره کرد و اظهار داشت: سینمای ایران به لحاظ صنعتی و فرهنگی جهش های قابل ملاحظه ای بعد از انقلاب اسلامی پیدا کرده و می توان با هم افزایی کشور عراق در کنار همکاری های جشنواره ای، تولیدات مشترک و بازار پخش مناسبی ایجاد کرد. در واقع سینما خاکریز اول جنگ رسانه ای امروز است.

 

نظرات کاربران

*
*
*