فیلم‌های کیارستمی و بیضایی را در فرهنگستان هنر ببینید

فیلم‌های کیارستمی و بیضایی را در فرهنگستان هنر ببینید
اخبار اخبار انجمن
۲۳ آذر ۱۴۰۰

۳ فیلم کوتاه منتخب با موضوع فرش ایرانی در فرهنگستان هنر به نمایش درمی‌آید و با حضور فیلم‌سازان و منتقدان نقد و بررسی می‌شود.

 

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از روابط‌ عمومی فرهنگستان هنر، سومین روز از همایش «فرش، سنت، هنر» به بخش فرش و نگره فیلم‌سازان اختصاص دارد. در این بخش از همایش که دبیری آن را علیرضا قاسم‌خان بر عهده دارد ابتدا فیلم «کجاست جای رسیدن»، اثر عباس کیارستمی، از مجموعه «فرش ایرانی»، به نمایش گذاشته می‌شود. سپس، محمدرضا اصلانی، کارگردان باسابقه سینمای ایران، به ارائه مقاله خود با عنوان «سینما و فرش به‌مثابه نوعی نگره فرهنگی و بیانی» می‌پردازد.

سپس، فیلم «قالی سخن‌گو»، اثر بهرام بیضایی، از مجموعه «فرش ایرانی»، به نمایش درخواهد آمد. این بخش با سخنرانی رامین حیدری‌فاروقی درباره «فرش و معماری هویت» همراه خواهد بود. در ادامه این نشست، فیلم مستند «حکایت سفر تنهایی»، ساخته علیرضا قاسم‌خان، به نمایش گذاشته می‌شود.

آخرین بخش این نشست بحث و گفت‌وگو  با حضور سیدرضی حاجی‌آقامیری و دیگر سخنرانان حاضر در جلسه خواهد بود که با برگزاری آن، همایش سه‌روزه «فرش، سنت، هنر» به کار خود پایان خواهد داد.

علاقمندان برای شرکت در این نشست که چهارشنبه، ۲۴ آذر ۱۴۰۰، ساعت ۱۴ تا ۱۷، برگزار می‌شود، می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، مراجعه کنند.

نظرات کاربران

*
*
*