فیلم‌ساز انجمن سینمای جوانان ایران جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم «روح آتش» دریافت کرد

فیلم‌ساز انجمن سینمای جوانان ایران جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم «روح آتش» دریافت کرد
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

فیلم سینمایی «خانه ماهرخ» به کارگردانی شهرام ابراهیمی فیلم‌ساز و مدرس انجمن سینمای جوانان ایران و تهیه‌کنندگی محمد محمدی و شهاب حسینی، موفق به کسب تایگای طلایی جایزه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم «روح آتش» روسیه شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم «روح آتش»که در «خانتی مانسیسک»روسیه برگزار می‌شود، جایزه اصلی تایگای طلایی این دوره خود را به فیلم«خانه ماهرخ»به کارگردانی شهرام ابراهیمی از ایران اهدا کرد.

این جشنواره بین المللی از سال ۲۰۰۲ توسط «سرگی الکساندرویچ سلوویف» با حمایت دولت منطقه‌ای در خانتی مانسیسک روسیه آغاز به کار کرده است و در حال حاضر امیرکاستاریکا ریاست این جشنواره را برعهده دارد.

در این دوره از جشنواره که «پاول لونگین» ریاست هیات داوران آن را برعهده داشت و با موضوع «فرهنگ ملل کوچک» برگزار شد، هفت فیلم از روسیه، چین، ژاپن، فرانسه، ایران، هند و آرژانتین با هم به رقابت پرداختند که فیلم‌های اول و دوم کارگردانان بود و در نهایت جایزه اصلی آن به فیلم «خانه ماهرخ» که با نام «پارالاکس» حضور بین‌المللی خود را آغاز کرده است، تعلق گرفت.

فیلم هندیِ «On Either Sides Of The Pond» ساخته‌ی «Parth Saurabh »که در جشنواره سن سباستین جایزه گرفته بود در این جشنواره دوم و فیلم تایوانیِ« Far Away Eyes» ساخته‌ی «Wang Chun Hong »که نماینده کشورش در اسکار و ونیز بوده نیز سوم شدند.

«خانه ماهرخ» قصه زندگی «ماهرخ» است که می‌خواهد در اولین فیلم خود بازی کند، اما همسرش «کیوان» مخالف آن است. قبل از فیلمبرداری، در روز تولدش، این هنرپیشه مشتاق به شدت دچار سوختگی از ناحیه صورت می‌شود و شکی ندارد که شوهر حسودش باعث این اتفاق بوده است.

این جشنواره از سوم تا ششم مارس در روسیه برگزار شد.

شهرام ابراهیمی، هنرجو و فیلمساز انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر شهرکرد در اوایل دهه هشتاد بوده است که اولین فیلم کوتاه «م.ر.گ» خود را به تهیه کنندگی این دفتر انجمن سینمای جوانان ایران تولید کرد.

این فیلم‌ساز، فیلم کوتاه که با اثر«ریسمان» در سال هشتادوهشت و در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به عنوان برترین استعداد سینمای ایران در حوزه فیلم کوتاه شناخته شد و هم‌اکنون به عنوان مدرس و عضو شورای تولید و پیچینگ انجمن سینمای جوانان ایران- استان چهارمحال‌وبختیاری و همچنین به عنوان تهیه کننده و فیلم‌ساز سینمای کوتاه و بلند فعالیت می‌کند.

برچسب ها :

نظرات کاربران

*
*
*