فراخوان ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران

آخرین اخبار

فراخوان ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران
اخبار
۱۹ فروردین ۱۳۹۶

فراخوان ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران با هدف شناسایی بهترین آثار سینمایی و هنرهای تجسمی مرتبط با حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی در سطح ملی و بین‌المللی و نمایش عمومی آن‌ها به منظور ارتقاء آگاهی عمومی و فرهنگ‌سازی در این زمینه، ۳۱تیر تا ۶مرداد ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

آثاری در بخش رقابت این دوره جشنواره پذیرفته می‌شوند که دارای مضمونی منطبق بر فرهنگ و اصول حفاظت از محیط زیست بوده، تاریخ ساخت آن ها از اول ژانویه ۲۰۱۴ (یازدهم دی ماه ۱۳۹۲) تاکنون باشد و برای اولین بار به جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران ارسال شده باشند.

شرح کامل شرایط پذیرش آثار در آیین نامه جشنواره بر روی تارنمای رسمی جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران www.iigff.org قابل دسترسی و رعایت مفاد آن برای شرکت‌کنندگان الزامی است.

موضوع محوری ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران «اقتصاد سبز» با تمرکز بر مقوله‌های «شهر پایدار»، «گردشگری پایدار» و «انرژی های پاک» است. بدیهی است آثار ارسالی در این زمینه دارای اولویت خواهند بود، هرچند این امر به مفهوم عدم پذیرش یا عدم امکان دریافت جایزه در مورد آثاری که سایر موضوعات محیط زیستی را در بر می‌گیرند نیست.

ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران شامل بخش‌های زیر است:

بخش رقابت بین‌المللی جشنواره:
الف. بخش سینما شامل
– مسابقه فیلم‌های داستانی بلند (بیش از ۵۰ دقیقه)
– مسابقه فیلم‌های داستانی کوتاه (کمتر از ۳۰ دقیقه)
– مسابقه فیلم‌های مستند بلند (بیش از ۳۰ دقیقه)
– مسابقه فیلم‌های مستند کوتاه (کمتر از ۳۰ دقیقه)
– مسابقه پویانمایی
– مسابقه فیلم‌های تجربی
ب. بخش هنرهای تجسمی شامل مسابقه و برپایی نمایشگاه در رشته‌های:
– عکس
– کاریکاتور
– گرافیک
– تصویرسازی
– هنرهای مفهومی
– ویدئو آرت
– دیجیتال آرت در شاخه‌های (تلفیق و دستکاری عکس و تصویرسازی، نقاشی دیجیتال، گرافیک کامپیوتری دوبعدی و سه‌بعدی)

بخش غیر رقابتی جشنواره شامل:
الف) برگزاری کارگاه‌ها، سمینارها و همایش‌های مرتبط با موضوعات فرهنگی، هنری و آموزشی در زمینه حفظ محیط زیست به ویژه در زمینه موضوعات محوری دوره ششم
ب) برپایی نمایشگاه آثار دیزاین سبز در کنار نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی
پ) بخش جنبی پخش فیلم و کلیپ شامل:
– فیلم‌ها و کلیپ های منتخب کودکان و نوجوانان
– فیلم‌ها و کلیپ های منتخب با موضوع گردشگری پایدار
– فیلم‌های منتخب محیط بانان
– فیلم‌های منتخب صنایع و خدمات در مورد اقدامات محیط زیستی آن‌ها
لازم به ذکر است که در این بخش ها آثار منتخب مورد تقدیر و تشویق قرار خواهند گرفت.
ت) بخش معرفی و فعالیت کمپین‌ها و طرح های مشارکتی با موضوعات محیط زیست

زمان‌بندی و مقررات:
۱- ثبت نام در بخش رقابتی جشنواره پیش از ارسال آثار در کلیه بخش های رقابتی الزامی و تنها به صورت اینترنتی امکان پذیر است. لذا متقاضیان می باید ابتدا با پر کردن فرم مخصوص در تارنمای جشنواره ثبت نام و کد رهگیری دریافت کنند. بدیهی است ثبت نام و ارسال اثر به منزله پذیرش تمامی مقررات و ضوابط مندرج در فراخوان و آیین نامه جشنواره است.
۲- آثار ارسالی بخش رقابت سینما و رشته ویدئو آرت بخش رقابت هنرهای تجسمی می باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ معادل با ۲۱ ماه مه سال ۲۰۱۷ میلادی از طریق پست به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، سعادت آباد، پل مدیریت، بلوار دریا، خیابان صرافها، کوچه ۳۵ شرقی (صراف نژاد)، پلاک ۳۶، طبقه اول، دفتر ستاد اجرایی جشنواره بین المللی فیلم سبز ارسال شوند. درج کد رهگیری دریافتی به هنگام ثبت نام بر روی اثر ارسالی به نحوی که قابل رؤیت باشد الزامی است.
هزینه ارسال اثر و مسؤولیت آن پیش از دریافت توسط دبیرخانه جشنواره به عهده صاحب اثر خواهد بود.
۳- آثار ارسالی در بخش رقابت هنرهای تجسمی می باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ معادل با ۲۱ ماه مه سال ۲۰۱۷ میلادی از طریق پست الکترونیکی به آدرس visualartsiigff@gmail.com ارسال شوند. درج کد رهگیری دریافتی به هنگام ثبت نام در ایمیل ارسالی الزامی است.
هزینه ارسال اثر و مسؤولیت آن پیش از دریافت توسط دبیرخانه جشنواره به عهده صاحب اثر خواهد بود.
۴- نسخه اصل اثر ارسالی در بخش سینما و رشته ویدئو آرت بخش رقابت هنرهای تجسمی می باید پس از اعلام نتایج بازبینی اولیه و در صورت پذیرش در این مرحله، تا تاریخ یکم تیرماه به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد. چنانچه اثری پس از این تاریخ به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد در بخش رقابت شرکت داده نخواهد شد.
۵- در شرایط خاص تصمیم گیری در مورد پذیرش آثار و تغییرات احتمالی در بخش های جشنواره و جوایز اهدایی توسط دبیر جشنواره انجام گرفته و مخاطبان و شرکت کنندگان در جشنواره ملزم به پذیرش این تصمیم خواهند بود.
۶- شرح کامل مقررات جشنواره در آیین نامه جشنواره بر روی تارنمای جشنواره قابل مشاهده است.
۷- مراجعۀ حضوری به دبیرخانه جهت ارائه آثار به جشنواره تحت هیچ شرایطی پذیرفته نخواهد بود.

تماس و همکاری با جشنواره بین‌المللی فیلم سبز ایران
تماس با دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران از طریق تارنمای رسمی آن به آدرس www.iigff.org  و پست الکترونیکی info@iigff.org
شماره فکس ۸۸۶۸۰۹۲۵ -۲۱ ۹۸+ و شماره تلفن ۸۸۶۸۰۹۶۹ -۲۱ ۹۸+ ممکن است. ستاد اجرایی جشنواره آماده همکاری در زمینه های مختلف مربوط به برگزاری جشنواره با استادان، کارشناسان، علاقه مندان، هنرمندان، سازمان ها و نهادهای دولتی، خصوصی و صنفی، حامیان و دست اندر کاران عرصه های مختلف توسعه پایدار در سطح ملی و بین‌المللی است.

نظرات کاربران

*
*
*