معاون حقوقی وزیر ارشاد مطرح کرد؛
ضرورت استمرار فعالیت دبیرخانه جشنواره‌های فرهنگی و هنری

<span class='entry-second_title' span style='color:#444;font-size:14px;'>معاون حقوقی وزیر ارشاد مطرح کرد؛</span><br/>ضرورت استمرار فعالیت دبیرخانه جشنواره‌های فرهنگی و هنری
اخبار اخبار انجمن
۱۷ تیر ۱۴۰۱

سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت استمرار فعالیت دبیرخانه جشنواره‌های فرهنگی و هنری تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از معاونت حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیین اختتامیه جشنواره ملی فیلمنامه نویسی دفاع مقدس و مقاومت با حضور دکتر سیدمحمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

سیدمحمد هاشمی در ابتدای سخنان خود گفت: مشکل اصلی ما در حوزه های سینمایی و تولیدات تصویری مسئله فیلمنامه است، مشکل اصلی این است که محتوا تبدیل به داستان قوی و موثر نشده است. البته جریانات مختلفی برای حل این مشکل دور هم گرد آمده اند و فتوحاتی هم دربرداشته است اما هنوز مشکل باقی است. باید به مسئله فیلمنامه به عنوان یکی از موانع جدی فتح معنوی حوزه سینما و فیلم  که با حل آن موفقیت های بسیاری عائد جریان فرهنگی و هنری  انقلاب اسلامی خواهد شد توجه ویژه شود.

 

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر ارشاد در ادامه افزود: مسئله مهم دیگر، مسئله تولید است. باید تلاش شود تا آثار فاخر که دارای غنای محتوایی و هنری است به تولید برسند. به عنوان مثال داوران محترم این جشنواره، شش اثر را به عنوان اثر برگزیده انتخاب کرده‌اند، حتماً باید حمایت‌های لازم برای تولید آنها صورت پذیرد. در همین راستا مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اعلام آمادگی می کند تا هر گونه اثر فاخر خصوصاً در حوزه دفاع مقدس را حمایت کند.

 

دکتر سید محمد هاشمی در ادامه با تاکید بر مسئله آموزش گفت: باید در حوزه فیلمنامه نویسی دوره های آموزشی کاربردی و بدیعی تدارک دیده شود تا آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره به یک قوام قابل توجهی برسند.

 

معاون وزیر ارشاد ادامه داد: از مسئولان دبیرخانه این جشنواره خواهش می کنم، به آثار منتخب بسنده نکرده و به دایره ی وسیعی از علاقه‌مندان این حوزه که به برکت همین جشنواره کشف شده اند توجه کنند تا در سال آینده شاهد ظهور محصولات جدی تری باشیم.

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

*
*
*