«شب فیلم ژاپن» با نمایش ۵ فیلم کوتاه درسفارت ژاپن برگزار شد

«شب فیلم ژاپن» با نمایش ۵ فیلم کوتاه درسفارت ژاپن برگزار شد
اخبار انجمن
۲۵ تیر ۱۳۹۶

 

با نمایش ۵ فیلم کوتاه ژاپنی در تهران، شب فیلم ژاپن  با همکاری امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران و سفارت ژاپن برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شب فیلم ژاپن با حضور “هیرویاسو کوبایاشی” سفیر ژاپن و همسر وی، “یوشیهیرو ناکایاما” رایزن فرهنگی سفارت، “محمد فهیمی”، مدیر و “حسن دزواره” مشاور اموربین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران، هنگامه قاضیانی و همچنین جمع کثیری از فیلم‌سازان ، علاقه‌مندان و خبرنگاران، پنجشنبه ۲۲تیرماه در محل سفارت ژاپن برگزار شد.

در این مراسم ابتدا رایزن فرهنگی سفارت ژاپن ضمن تشکر از انجمن سینمای جوانان ایران  با اشاره به اشتراکات فرهنگی بین دو کشور و جایگاه سینمای ژاپن در ایران و جهان گفت: دوفیلم «جدایی نادر از سیمین» و « بچه‌ها‌ی آسمان» در ژاپن ازشهرت و محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

حسن دزواره نیز طی سخنانی موفقیت‌های سینمای ژاپن و سهم این سینما دربازارهای جهانی و جوایز اسکار را تبیین و درباره تاریخ سینمای کوتاه ژاپن و شکل‌گیری فستیوال short shorts‌‌‌  مباحثی را مطرح کرد.

در ادامه فیلم‌های کوتاه «پروانه در زمستان»، «خانه»، انیمیشن «سرزمین»، «تکه‌های آینده» و «افسون زندگی» به نمایش درآمد.

سفیرژاپن نیز در پایان این مراسم، با قدردانی از انجمن سینمای جوانان ایران ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز شاهد تداوم همکاری‌های دو جانبه در این حوزه باشیم.

برچسب ها :

نظرات کاربران

*
*
*
  1. ۲۵ تیر ۱۳۹۶
    admin-avatar
    حبیب

    عشق است ژاپن و سینمای نابش