رییس سازمان سینمایی: بی‌اخلاقی مورد نکوهش فرهنگ، دین و سنت‌های ماست

آخرین اخبار

اخبار
۱۱ آبان ۱۳۹۵

حجت‌الله ایوبی در تازه‌ترین نوشته‌ی خود از خبرهای بی‌اصالتی می‌گوید که از ناکجاآبادها می‌آیند و در لابه‌لای غوغای فضاهای مجازی و غیرمجازی گم می‌شوند. متن نوشته‌ی رییس سازمان سینمایی به این شرح است:

باسمه تعالی
عالمی را یک سخن ویران کند
روبهان مرده را شیران کند

گویی دیگر رسم شده که  پس از جابجایی یک مدیر به هر بهانه ای باید پچ پچه ها آغاز شود. بدگمانی، بدگویی و اتهام و افترا گویی  قبح گذشته را از دست داده. و چه مصیبتی بالاتر از این.  هیچ دلیلی ندارد که وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی از این قاعده بد استثناء شود.  در شرائطی که اهالی فرهنگ و هنر روزگار تازه ای از ادب و احترام و رونق را می آزمودند، تلاطم و حرف و حدیث و سنت ناپسند پشت سرگویی آغاز شد. در این جهانِ جهانی شده که فرصتی  بی مانند برای ارتباطات پدید آمده برخی اما ویروس گونه به جانِ آبروی مردم افتاده اند. می تازند، محکوم می کنند و شنیده ها و نشنیده ها را وسیله ای برای عقده گشایی ها خود قرار می دهند. خبرهایی که ازناکجاآبادها می آید و در فضاهای مجازی و غیرمجازی آنقدردست به دست می شود تا بی اصالتی اش در لابلای این همه غوغا گم شود.  در این بین از ناکجایی خبری بر حمایت وزیر محترم پیشین از کارگردانی که او را به وقار و احترام می شناسند منتشر و حمایت طبیعی وزیر از اهالی هنر را در کارگاه ذهن و جان بدگمان  خود به گونه ای دیگر تفسیر و زبان به بهتان و ناسزا گشوده اند.  دستور وزیر برای حمایت از هنرمندان در چارچوب ضوابط امری پیوسته و دائمی است در وزارت فرهنگ. رسیدگی به امور کسانی که در لابلای بوروکراسی پیچیده و هزار توی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله سازمان سینمایی گرفتار می شوند همواره بوده، هست و خواهد بود.
آنها که بی مهابا تیر از کمان سخن می کشند بخوانند یک بار دیگر این سخن مولانای بزرگ را که:
نکته ای کان جست ناگه از زبان
همچو تیری دان که آن جست از کمان
چون گذشت از سر جهانی را گرفت
گرجهان ویران کند نبود شگفت
و بدانند که این طوفانها فروخواهد نشست. غبارها خواهد رفت و حقایق می ماند. فرهنگ و دین و سنتهای ما نکوهش می کند این بی اخلاقی ها را به هر نامی که باشد. بدگمانی، اتهام و پشت سرگویی به هر نامی و به هر شیوه ای محکوم است و ناپسند. و تلاش های علی جنتی و دیگر خادمان  سربلندی کشور در جای خود محفوظ است و ماندگار.

حجت‌الله ایوبی

برچسب ها :

نظرات کاربران

*
*
*