«رویای یک اسب» در پنج جشنواره بین‌المللی حاضر شد

«رویای یک اسب» در پنج جشنواره بین‌المللی حاضر شد
اخبار اخبار انجمن اخبار دفاتر
۱۶ شهریور ۱۴۰۱

مستند «رویای یک اسب» به کارگردانی مرجان خسروی در پنج جشنواره معتبر جهانی پذیرفته شد که در سه قاره آسیا، اروپا و آمریکا جنوبی برگزار می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، مستند کوتاه «رویای یک اسب» به کارگردانی مرجان خسروی و تهیه‌کنندگی میلاد خسروی و ساجده سرایی در پنج جشنواره بین‌المللی نانسی فرانسه، سائوپائولوی برزیل، بلگراد صربستان، شارجه امارات و مذهب امروز ایتالیا پذیرفته و به نمایش در می‌آید.
این مستند در نیمه دوم تابستان 1401 در بخش رقابت اصلی بیست‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم‌های نانسی فرانسه 26 آگوست تا 4 سپتامبر مصادف با 4 تا 13 شهریور و سی‌وسومین دوره جشنواره فیلم‌های کوتاه سائوپائولوی برزیل 18 تا 28 آگوست مصادف با 27 مرداد تا 6 شهریور و بیست‌وپنجمین دوره جشنواره مذهب امروز ایتالیا 14 تا 21 سپتامبر مصادف با 23 تا 30 شهریور و در پائیز 1401 در سی‌ویکمین دوره جشنواره فیلم‌های قوم‌نگارانه بلگراد 3 تا 6 اکتبر مصادف با 11 تا 14 مهر و نهمین دوره جشنواره فیلم های کودک و نوجوان شارجه امارات 9 تا 15 اکتبر مصادف با 17 تا 23 مهر، در بخش‌های رقابتی مختلف، شرکت خواهد کرد.
«رویای یک اسب» آخرین ساخته مرجان خسروی که پیش از این در اولین حضور جهانی خود در جشنواره مستند کراکوف لهستان نامزد دریافت بهترین مستند کوتاه شده است، داستان تمثیلی دختر ۱۵ساله عشایری را روایت می‌کند که به دور از فضای مدرن شهری در اندیشه آرزوهای بزرگی است، آرزوهایی فراتر از کوه‌هایی که او را احاطه کرده‌اند.
مرجان خسروی در سال‌های اخیر با ساخت فیلم های «برف می‌نامد» و «وادیار» در جشنواره‌های مهمی مثل ایدفای آمستردام، اوپسالای سوئد، اودنسه دانمارک و دی‌ام‌زد کره‌جنوبی حضور داشته و برای کارگردانی «برف می‌نامد» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم مستند بلند جشنواره بیگ اسکای، جشنواره مورد تأیید اسکار، شده است.
عرضه و پخش جهانی فیلم «رویای یک اسب» برعهده شرکت 7Springs Pictures به مدیریت میلاد خسروی است.
سایر عوامل این مستند عبارتند از:
فیلم‌بردار: مهدی آزادی، تدوین‌گر: لقمان سخنور، صداگذار: آرش قاسمی، اصلاح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره‌چیان، دستیار تدوین: سمانه میقانی، مجری طرح: محمود نور‌محمدی و مشاور رسانه‌ای: علی کشاورز.

نظرات کاربران

*
*
*