فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره ترایبکا به آکادمی اسکار معرفی شد.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران، در نخستین حضور بین‌المللی خود در شانزدهمین دوره جشنواره ترایبکا، با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه این جشنواره، ۵ هزار دلار جایزه نقدی و معرفی‌نامه آکادمی اسکار از این جشنواره، وارد رقابت اولیه جوایز اسکار ۲۰۱۸ گردید.

«روتوش» به عنوان نخستین فیلم کوتاه ایرانی راه یافته به جشنواره ترایبکا، پیش از این موفق به کسب جوایزی چون سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه از جشنواره فجر و بهترین فیلم کوتاه از جشن خانه سینما شده بود. این فیلم کوتاه در ادامه حضورهای بین‌المللی خود، در بخش اصلی پنجاه و هفتمین دوره جشنواره فیلم کراکوف لهستان به رقابت خواهد پرداخت.

گفتنی است با توجه به تمرکز ویژه آکادمی اسکار به فیلم‌های کوتاه معرفی شده از سوی جشنواره‌های آمریکایی و نیز اهمیت و اعتبار جشنواره ترایبکا در جامعه سینمایی آمریکا، «روتوش» از شانس بالایی در رقابت‌های اسکار برخوردار خواهد بود.

کاوه مظاهری که به دلیل قوانین اخیر دولت آمریکا موفق به حضور در این جشنواره نشده بود با ارسال ویدئویی ضمن تقدیر از هیأت داوران جشنواره و ابراز افتخار دریافت نخستین جایزه از جشنواره ترایبکا، جایزه خود را به تمام مهاجران در سراسر جهان تقدیم کرد.

در بیانیه هیات داوران این جشنواره نیز آمده است: پیام فیلم کوتاه «روتوش» داشتن آزادی در انتخاب و بازنگری و باز آفرینی مرزهای محو شده و ابهام‌آمیز اخلاقیات و درست‌کاری است و به مخاطبان امکان طرح دیدگاه‌های شخصی از رویدادها و فضای باز گفتگو، تفکر و تأمل، می‌دهد. ما یگانگی و وحدت میان زیبایی‌شناسی و امر اخلاقی را در این فیلم ارج می‌نهیم.

عواملی این فیلم عبارت‌اند از: بازیگران: سونیا سنجری، محمدحسین زیکساری، هانا فولادی فرد، آزاده آبادپور، سیامک فارسی، هانیه مفلح، فروغ عزیزی، نگین احمدی، شیرین هراتی، مدیر فیلم‌برداری: محمدرضا جهان پناه، طراح صحنه: عادله چراغی، تدوین: پویان شعله‌ور، طراحی گریم: حسنا خانمحمدی، صدابردار: هادی معنوی پور، صداگذار: حسین قورچیان، مدیر تولید: علی جانب اللهی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: حامد نجابت، اصلاح رنگ و نور: محسن خیرآبادی، طراح پوستر: علی باقری، سرمایه‌گذاران: انجمن سینمای جوانان ایران، کاوه مظاهری، پویان شعله‌ور، گیلناز میرمشتاقی، تهیه‌کننده: کاوه مظاهری، تهیه‌شده در انجمن سینمای جوانان ایران

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی ترایبکا، ۱۹ تا ۳۰ آوریل برابر با ۳۰ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت در نیویورک در حال برگزاری است.

 

«گواه» از روسیه جایزه گرفت
بررسی نحوه «صید ماهی بزرگ» توسط ...
برنامه رادیویی «سین» آغاز به کار...
فیلم کوتاه «یک لغزش کوچولو» راهی...
«ضد یخ» ایرانی در راه ارمنستان
«لاری» آماده نمایش شد/ جنگ خروس‌...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *