رمان «بُر شکن» برگزیده نوزدهمین دوره جایزه «قلم زرین» شد

رمان «بُر شکن» برگزیده نوزدهمین دوره جایزه «قلم زرین» شد
اخبار اخبار انجمن
۱۵ تیر ۱۴۰۰

 

 

رمان «بُرشکن» نوشته حمید علیدوستی شهرکی، مدرس انجمن سینمای جوانان شهر کرد، برگزیده نوزدهمین دوره جایزه ملی « قلم زرین» شد.

 

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، کتاب برگزیده نوزدهمین دوره جایزه ملی قلم زرین در مراسم اختتامیه جشنواره، هم زمان با «روز قلم» اعلام شد و این عنوان به رمان «بُرشکن» نوشته حمید علیدوستی شهرکی تعلق گرفت.

حمید علیدوستی شهرکی از مدرسان دفتر شهرکرد انجمن سینمای جوان است و رمان « بُرشکن» را با الهام از رسم قدیمی بُرشکن در فصل درو زمین‌های کشاورزی نوشته است. وی در این اثر به برهه‌ای از تاریخ که تأثیر فراوانی در زندگی مردم استان داشته می‌پردازد و با نمایش دادن سبک زندگی مردم آن زمان برخی از مناسبت‌های نادرست در زندگی مردم را روایت می‌کند.

 

رمان «بُرشکن» تولید سال 1399 حوزه هنری چهارمحال و بختیاری است که در 156 صفحه با شمارگان 1250 نسخه از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

گفتنی است سهیلا عبدالحسینی دبیری نوزدهمین دوره جایزه «قلم زرین» را برعهده داشت. در بخش پژوهش و نقد ادبی احمد شاکری، انسیه خزعلی و  محمود بشیری  داوری آثار را برعهده داشتند. راضیه تجار، مریم مقانی و کامران‌ پارسی‌نژاد داوران بخش داستان بزرگسال بودند.داوری بخش داستان کودک و نوجوان هم بر عهده مهدی مرادحاصل، محمدرضا اصلانی و احمد عربلو بود. در بخش شعر بزرگسال نیز عباسعلی براتی‌پور، محمود اکرامی‌فر و میلاد عرفان‌پور آثار را داوری کردند. داوران بخش شعر کودک و نوجوان هم سیداحمد میرزاده، بابک نیک‌طلب و  حمید هنرجو بودند.

برگزیدگان نوزدهمین دوره جایزه ملی «قلم زرین» به شرح زیر است:

برگزیدگان بخش شعر بزرگسال:

«النگوهای دختر نمرود» سروده سعیده هاشمی،  دالاهو

«سلول آزادی» از  هادی خورشاهیان،  شهرستان ادب

 

برگزیدگان بخش داستان بزرگسال:

«بی نام پدر» از سیدمیثم موسویان، کتاب جمکران

«بُرشکن» نوشته حمید علیدوستی شهرکی، سوره مهر

 

برگزیدگان بخش داستان کودک و نوجوان:

«یولبارس و شهر زیرزمینی» نوشته عبدالرحمان اونق، پیدایش

«راز دانه کوچولو» از راضیه خادم‌الحسینی، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، کتاب سحر

 

در بخش شعر کودک و نوجوان «ماهی رود توام» سروده محمود پوروهاب، گویا به عنوان برگزیده معرفی شد.

در بخش نقد و پژوهش هم کتاب «غربالی در دست» نوشته سیدمهدی طباطبائی، سنایی به عنوان شایسته تقدیر انتخاب شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*