راهیابی ۶۷ فیلم از ۳۰ کشور به بخش بین‌الملل سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

راهیابی ۶۷ فیلم از ۳۰ کشور به بخش بین‌الملل سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران
اخبار اخبار انجمن
۱۴ شهریور ۱۳۹۷

مدیر هیأت انتخاب مسابقه بین‌الملل سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران عنوان کرد: از میان۵۰۵۰ فیلم ارسال شده از ۱۲۱ کشور به سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ۶۷ اثر انتخاب شد.

 

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، محمد فهیمی مدیر بین‌ا‌لملل جشنواره فیلم کوتاه تهران و انجمن سینمای جوانان ایران و مدیر هیأت انتخاب مسابقه بین‌الملل سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در گفت‌ وگو با ستاد خبری جشنواره سی‌و‌پنجم گفت: در مجموع ۵۰۵۰ اثر در چهار بخش اصلی مسابقه؛ داستانی، انیمیشن، مستند و تجربی از ۱۲۱ کشور به امور بین‌الملل سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ارسال شد.

او در ادامه ضمن اشاره به اینکه بیشترین تعداد آثار رسیده از فرانسه است، عنوان کرد: کشور فرانسه ۵۰۶ اثر را به این جشنواره ارسال کرده است و آمریکا و هند به ترتیب با ۳۴۵ و ۳۳۵ فیلم، بیشترین آثار را به این رویداد بین‌المللی ارائه کرده‌اند. 

مدیر هیأت انتخاب مسابقه بین‌الملل سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران خاطرنشان کرد: حسن دزواره، نیما عباسپور، محمد فهیمی، علیرضا قاسمی، آرمان فیاض، دُرناز حاجیها و پویان شعله‎‌ور اعضای هیأت انتخاب این دوره از جشنواره، ۶۷ فیلم از ۳۰ کشور را در چهار بخش اصلی مسابقه انتخاب کردند.

او افزود: معیار اصلی انتخاب کیفیت آثار رسیده بوده است، نه تعداد فیلم‎های جشنواره. به همین دلیل تنها ۶۷ فیلم انتخاب شدند و بخش ویدئوآرت به دلیل کیفیت پایین آثار ثبت‌نام شده در این دوره از جشنواره برگزار نخواهد شد.

  • آثار منتخب داستانی:
  1. پانزده/ سامح علا/ مصر
  2. خال دروغین/ ریما سنگوپتا/ هند
  3. یک شب آرام/ چیو یانگ/ چین
  4. اسکله/ استفانی کولک/ هلند
  5. آریا/ میرسینی اریستیدو/ قبرس
  6. وحشی/ جرمی کومته/ کانادا
  7. یوور/ ادیسون سانچز/ کلمبیا
  8. همه‌ی این موجودات/ چارلز ویلیامز/ استرالیا
  9. حریف/ دیمیتریو الورز/ اسپانیا
  10. شیطان/ کارلوس تاپیا/ سوییس
  11. ماموریت تلفنی/ لنار کامالوف/ روسیه
  12. سه روز آگوست/ مدلی لنه/ استونی
  13. سِده/ ربکا رومل/ استونی
  14. پادشاه سوم/ کریستف اولیور استرانک/ آلمان
  15. مادرانه/ آلوارو گاگو/ اسپانیا
  16. ابر انبوه/ وانگ چوئک¬مان/ هونگ کونگ
  17. چوپان خوب/ ایوار انولت/ استونی
  18. قضاوت/ ریموند ریبی گوتیرز/ فیلیپین
  19. یک رقص صامت/ جیم یو‌را/ کره‌ی جنوبی
  20. باشگاه فوتبال نفتا/ یووس پیات/ تونس
  21. مخروبه/ جولیو او راموس/ آمریکا
  22. سوسک ته خیابان/ خوان ویوس لوزانو/ اسپانیا
  23. آلپ جادویی/ مارکو اسکوتوزی‌ آندریا بروسا/ فرانسه
  24. بکر/ یوهانس باخمن/ سوییس
  25. موج/ بنجامین کلیری‌ تی.جی او گردی پیتون/ ایرلند
  • آثار منتخب انیمیشن:
  1. عصر/ لوییس باگال/ ایرلند
  2. ضروری/ ژوان تریلارد/ بلژیک
  3. ۵ یورو/ سرگه الیساده/ فرانسه
  4. توقیف/ نیکو بونولومو/ ایتالیا
  5. ریل‌گذاری/ شونساکو هایاشی/ ژاپن
  6. مدار/ دلیا هس/ سوییس
  7. سگ سیاه/ جاشوآ تات‌هیل/ آمریکا
  8. داستان ارواح/ آلزبتا گوبه‌لووا /جمهوری چک
  9. مسافران/ موپا/ئفرانسه
  10. مری و هفت کوتوله/ ریهو اونت/ استونی
  11. سرزمین سفید/ ایرا الشانسکی/ روسیه
  12. مرگ، پدر و پسر/ وینسنت پارانود/ فرانسه
  13. پدربزرگ شیرماهی/ لوکریس آندریا/ فرانسه
  14. نفرین‌هایت را بشمار/ لورنه یاوو/ بلژیک
  15. بیرون/ آن کاستالدو/ فرانسه
  16. آگورو/ دیوید دوتل‌واسکو سا/ پرتقال
  17. ۳۲ آر بیت/ ویکتور اوروزکو رامیرز/ مکزیک‌آلمان
  18. تعطیلات/ ترور جیمنز/ آمریکا
  19. جزیره/ روری بایرن/ ایرلند
  20. جایی که گذشته در آن زندگی می‌کند/ لی میونگ‌جی/ کره
  21. میوه‌ی ابر/ کاترینا کارهانکو وا/ جمهوری چک
  • آثار منتخب تجربی:
  1. برای استراحت/ شینیس ایزوبه/ ژاپن
  2. مانع/ ریستو‌پکا بلام/ فنلاند
  3. خاطرات بخش آلمانی جنوب‌غربی آفریقا / کریستین زیپفل/ آلمان
  4. نهایت کیمیا/ استیسی استیرز/ آمریکا
  5. راه آسمانی/ ایلاریا دی کارلو/ آلمان
  6. سرودهای مسکویی/ دیمیتری ونکوف/ روسیه
  7. ایکو مانیه‌وا / آیزاک رویز گاستلوم/ مکزیک
  8. محکوم به مرگ/ فرانچسکو روسو/ استونی
  • آثار منتخب مستند:
  1. بازگشت/ پانگ‌چوان هوآنگ/ فرانسه
  2. عشق من، دوست من/ آندریانو والریو/ فرانسه
  3. مادر و کودک/ میا مولارکی/ ایرلند
  4. ایستگاه‌ها/ جولین هوگر/ فرانسه
  5. زیرزمین/ نایرا سانز فوئنتس/ اسپانیا
  6. دنیای لوکاس/ توماس هیرگوروم/ فرانسه
  7. خاطرات/ ماکی ساتاکه/ ژاپن
  8. و تابستان چه می‌گوید/ پایال کاپادیا/ هند
  9. دهان آتشین/ لوسیانو پرز فرناندز/ برزیل
  10. ادیث+ادی / لورا چکو وی / آمریکا
  11. قاره‌ی هشتم/ یورگوس/ یونان
  12. ۹۰ ثانیه در کره‌ی شمالی/ رانکو پاکوویچ/ هلند
  13. چهره‌ی کارلوتا/ ولنتین ریدل‌ فردریک شولد/ آلمان

سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و  همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان از ۱۸ تا ۲۳ آبان۹۷ برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

*
*
*