دیدار اعضای انجمن سینمای جوانان ارومیه با مدیرکل ارشاد استان

دیدار اعضای انجمن سینمای جوانان ارومیه با مدیرکل ارشاد استان
اخبار دفاتر
۱۶ مرداد ۱۳۹۷

مربیان و فیلم‌سازان انجمن سینمای جوانان ارومیه با مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، احسان مهدیان مدیرانجمن سینمای جوانان استان آذربایجان‌غربی و  مربیان وفیلم‌سازان این دفتر روز دوشنبه پانزدهم مردادماه با دکتر ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ وارشاد استان  دیدار و گفت‌وگوکردند.

در ابتدای این جلسه که در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد، احسان مهدیان ضمن قدردانی از دکتر ناصر خدایاری مدیرکل فرهنگ وارشاد استان، گزارشی از  برگزاری  کلاس‌های فیلم‌سازی و مشاغل آزاد سینمایی در تابستان سال‌جاری و نیز تولیدات دفتر ارائه کرد و خواستار حمایت اداره ارشاد از برگزاری ورک‌شاپ‌های تخصصی، تورهای عکاسی ونمایشگاه عکس شد.

در ادامه جلسه، دکترخدایاری  ضمن تاکید بر فعالیت‌های سازنده انجمن در حوزه فیلم وعکس در استان آذربایجان‌غربی، بر اجرایی شدن مواردی به شرح ذیل تاکید نمود:

-تربیت ومعرفی فیلم‌سازان شاخص

-خود اتکایی  در اقتصاد هنر

-سیاست‌گذاری صحیح در تولید فیلم

-راه‌اندازی سامانه فیلم‌سازان استان و تولیدفیلم وبررسی صلاحیت فیلم‌سازان

-تقویت ارتباطات بین‌المللی

-تبیین آمار فیلم‌سازان در سطح استان و ارائه راه‌کارهای  حمایتی

-مشارکت در ارائه طرح‌های پیشنهادی در ساخت شهرک سینمایی در منطقه آزاد ماکو

 

در این دیدار، هنرمندان حاضر نیز در خصوص مشکلات عکاسی وفیلم‌سازی استان مطالبی مطرح کردند.

در پایان جلسه از علی مردمی کارگردان فیلم «گورمردها» که در جشنواره یونان جایزه بهترین طراحی صحنه را کسب کرده بود، توسط مدیرکل فرهنگ وارشاد استان آذربایجان‌غربی قدردانی به عمل آمد.

 

 

نظرات کاربران

*
*
*