۲ فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۱۷

آخرین اخبار

۲ فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۱۷
اخبار انجمن
۲۰ خرداد ۱۳۹۶

۲ فیلم کوتاه ایرانی در بخش مسابقه بیست و سومین جشنواره بین‌المللی پالم اسپرینگز رقابت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌های کوتاه «وقت نهار» به کارگردانی علیرضا قاسمی و «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری در بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی پالم اسپرینگز به نمایش درخواهند آمد.

فیلم کوتاه وقت نهار پیش از این با حضور در بخش مسابقه فیلم کوتاه جشنواره کن نامزد دریافت نخل طلا بود و در دومین حضور بین‌المللی خوددر این جشنواره حضور خواهد داشت.

همچنین فیلم کوتاه روتوش نیز پیش از این با دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره ترایبکا و بهترین فیلم کوتاه جشنواره کراکوف دو بار پیاپی به آکادمی اسکار معرفی شده است.

جشنواره پالم اسپرینگز که به اختصار شورت فست هم نامیده می‌شود، همه ساله در شهر پالم اسپرینگز ایالت کالیفرنیا برگزار و بزرگترین جشنواره ویژه فیلم‌های کوتاه در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود.

گفتنی‌است، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه پالم اسپرینگز  در طول حیات ۲۳ ساله خود، ۹۷ فیلم کوتاه اکران کرده که همگی بعدها نامزد دریافت جایزه اسکار شده‌اند و حضور در این جشنواره مقدمه‌ای برای حضور در جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) محسوب می‌شود.

بیست و سومین جشنواره بین‌اللمللی پالم اسپرینگز، ۲۰ تا ۲۶ ژوئن برابر با ۳۰ خرداد تا ۵ تیر در شهر پالم اسپرینگز ایالت کالیفرنیا برگزار خواهد شد.

 

نظرات کاربران

*
*
*